Žyma: poilsis

Paskutinės minutės kelionių pasiūlymai: ką būtina žinoti

No Comments

Šiandien vis dažniau yra kalbama apie keliones ir atostogų naudą mūsų gyvenimo kokybei. Taip pat labai dažnai mums prieš akis šmėžuoja ir įvairūs paskutinės minutės kelionių pasiūlymai, kuriais esame raginami pasinaudoti. Tačiau žmogui, kuris keliauja pakankamai retai, visa tai gali kelti galybę klausimų. Todėl jei jūs jau kurį laiką mąstėte apie galimybę pasinaudoti paskutinės minutės kelionių pasiūlymais, pateikiame jums keletą svarbių veiksnių, kuriuos jums privalu žinoti.

Kaip reikėtų suprasti kelionę „paskutinę minutę“

Kai yra kalbama apie kelionę „paskutinę minutę“ – tai reikėtų suprasti kaip kelionę, kuri nuo jos užsakymo įvyksta apytiksliai per 14 dienų. Žinoma, paskutinės minutės kelionės gali įvykti ir kur kas greičiau, tačiau nereikėtų vadovautis stereotipais ir manyti, kad jei nuspręstumėte vykti į tokią kelionę, lagaminus turėtumėte imti krautis akimirksniu, nes lėktuvas jūsų lauks už poros valandų. Nusiraminkite – tokio streso patirti jums tikrai nebūtina. Tačiau nepaisant to, kad iš pirmo žvilgsnio vienos ar kelių savaičių laikotarpio jums turėtų pakakti, toks laiko tarpas tikrai nėra ilgas. Dėl šios priežasties ruoštis paskutinės minutės kelionėms reikėtų kitaip nei tuomet, kai atostogos planuojamos ilgesnį laiką.

Paskutinės minutės kelionės – ne tik skrydžiai

Kai kurie rečiau atostogauti besileidžiantys žmonės dažnai mano, kad paskutinės minutės kelionių pasiūlymai yra skirti tik skrydžiams. Tačiau iš tikrųjų paskutinės minutės kelionės gali būti ir kompleksinės, kuomet įsigyjama visa kelionė – ne tik skrydžiai (į abi puses), tačiau ir viešbutis. Todėl įsigijus visą paskutinės minutės kelionę įprastai galima gerokai daugiau sutaupyti nei tuo atveju, kai kelionę bandytumėte suplanuoti patys. Šiandien ne viena kelionių agentūra reguliariai keliautojams pateikia įvairius paskutinės minutės kelionių pasiūlymus.

Kelionės ne sezono metu

Keliaudami ne sezono metu jūs galite sutaupyti papildomai. Jei paskutinės minutės kelionės pasiūlymas yra skirtas laikotarpiui, kuomet nėra sezono metas, jūs ne tik sumokėsite mažiau už pačią kelionę (skrydį ir viešbutį), tačiau taip pat galėsite išvengti didesnių išlaidų, kuomet norėsite aplankyti įvairius turistinius objektus, apsilankyti restoranuose ar pasinaudoti kitomis pramogomis. Ne sezono metas – tai laikas, kuomet prekių ir paslaugų kainos užsienio šalyse tampa žemesnės ir labiau prieinamos. Be to, keliaudami ne sezono metu jūs galėsite išvengti ir didelių turistų minių bei didžiulio šurmulio, nuo kurio jūs galbūt norite pabėgti vykdami atostogauti.

Kelionei ruoškitės apgalvotai

Kadangi laiko, kurį galėsite skirti pasiruošimui būsimai kelionei, jūs turėsite pakankamai nedaug, savo paskutinės minutės kelionei turėtumėte ruoštis labai apgalvotai. Didelis dėmesys turėtų būti skiriamas jūsų kelioniniam bagažui, kuris jokiu būdu jūsų neturėtų apsunkinti. Jūs turite pasirinkti tik tuos daiktus, kurie bus būtini jūsų laukiančiai kelionei. Bagažas turi pagelbėti, o ne jus stabdyti ir kelti jums papildomus nepatogumus jūsų kelionės metu. Taip pat iš anksto turėtumėte pasidomėti, ką jums bus verta pamatyti nuvykus į užsienio šalį. Visą tai šiandien yra labai paprasta sužinoti pasinaudojus internetine paieška.

Sudarykite savo kelionės biudžetą

Jei norite, kad jūsų paskutinės minutės kelionė galiausiai netaptų jūsų kišenei skausmingu malonumu, turėtumėte prieš leisdamiesi atostogų sudaryti ir savo kelionės biudžetą. Tai padėtų jums visos jūsų kelionės metu lengviau kontroliuoti kelionės išlaidas ir neleisti sau peržengti jūsų iš anksto nustatyto kelionės biudžeto. Jei žinosite, kiek galite išleisti, tuomet veiksmingiau ir optimaliau leisite savo pinigus, nustatydami sau konkrečias ir aiškias ribas.

Categories: Kelionės

Tags: ,

Renginių organizavimas: nuo ko pradėti?

No Comments

renginiai-versluiJums reikia suruošti šventę svarbiai šeimos progai paminėti? O gal artėja įsimintinos sukaktuvės ar gimtadienis? Galvojate, kad renginių vedėjai kainuoja milžiniškus pinigus ir nusprendėte, kad renginių organizavimas gali būti puikiu iššūkiu Jums? Jūs galite būti visiškai teisus. Šventę savo artimiesiems ir draugams galite sukurti ir patys, jei renginių vedimas Jums ne svetimas, o dar turite ir laiko planavimo įgūdžių.

Vieta ir aplinkos puošimas

Patys svarbiausi dalykai, apie kuriuos turite pagalvoti organizuodami savo šventę yra vieta ir papuošimai. Jei ketinate šventę rengti namuose, teks apgalvoti, kur susodinti visus svečius, paskirstyti erdves bendravimui, poilsiui ir pan. Renginių organizavimas visada prasideda nuo renginio vietos. Žinoma, taip pat savo šventę galite surengti ir kokioje nuomojamoje salėje, pirtyje ar restorane. Vieta dažniausiai priklauso nuo progos ir svečių skaičiaus. Jei šventė nedidelė, užteks ir namų erdvės, o jei svečių daugiau – patartina nuomotis patalpas.

Kai jau išsirinksite vietą, labai svarbu ją papuošti ir paruošti šventei. Papuošimas turi būti susijęs su šventės tematika. Jei švenčiamas gimtadienis, puikiai tinka įvairiaspalviai papuošimai, gimtuvininko nuotraukų siena ir pan., jei švenčiamos vestuvės ar krikštynos, priimta, kad patalpos būtų puošiamos baltais aksesuarais. Teminiai vakarėliai yra geriausia proga originaliai ir šauniai papuošti aplinką. Retro vakarėliui ant sienų galite pakabinti daug blizgančių apskritimų, panaudoti dekoracijas: įvairias žvakides, staliukus. Taip pat patartina, kad stalo dekoracijos derėtų su visu papuošimu.

Renginio vedimas ir svečių užimtumas

Kitas svarbus dalykas – šventės scenarijus. Jei ketinate pats būti renginių vedėjas, Jums reikės ne tik pasidomėti šventės tematika, tačiau ir pasirūpinti, kad kiekvienas svečias būtų maloniai užimtas pobūvio metu. Tam dažniausiai prigalvojama įvairiausių žaidimų. Šie taip pat turi būti apgalvoti. Jei svečiai nepažįstami, ar menkai pažįsta vienas kitą, tinka susipažinimo, komandiniai žaidimai. Jei susirinko artimesnių draugų kompanija, galima žaisti kiek linksmesnius, asmeniškesnius žaidimus su klausimais ir pan. Prieš renkantis tokias pramogas, dera apgalvoti, kokie svečiai susirinks. Žaidimai neturi žmonių versti jaustis nepatogiai, jie turi atpalaiduoti, prajuokinti, maloniai užimti svečius.

Jei manote, kad renginių organizavimas Jums įveikiama užduotis, pasikliaukite savo fantazija, ir surengsite šaunią šventę savo draugams. Svarbiausia – renginių vizija ir visos šventės planas. Reikia žinoti visą vakarėlio eigą, kad galėtumėte valdyti padėtį ir nepasimesti neplanuotose situacijose.