Žyma: židiniai

Šilta ir jauku, kai turi gerą židinį

Židiniai ir krosnelės Klaipėdoje

Židiniai ir krosnelės Klaipėdoje

Žiema – metas, kai reikia šilumos. Židiniai ir krosnelės – ne tik šiluma, bet ir jaukumas. Tai stiliaus ir praktiškumo derinys, kuriuo ypač džiaugiasi Klaipėdos gyventojai. Juk židiniai ir krosnelės Klaipėdoje yra tam tikra tradicijų apraiška – čia eksponuojama išties nemažai šildymo įrenginių.

Žmonėms, kuriems aktualu įsigyti naują šaltajam metų laikui skirtą prietaisą, rūpi daugybė dalykų. Vienas jų – pardavėjų patirtis. Juk nesinorėtų pirkti iš kokios abejotinos vietos, nesinorėtų rinktis atsainiai ir negauti jokių patarimų. Tad kriterijus, iš kur pirkti, yra ypač svarbus. Netgi verta paminėti investicijos terminą. Ne, nekalbame apie kokias akcijų rinkas Kalbame apie ilgalaikį sprendimą. Sprendimą, kuris žvelgiant iš ilgalaikės perspektyvos yra geras.

Koks turėtų būti tobulas židinys? Jei apsilankius parduotuvėje pasitiktų kokie pikti konsultantai, ten veikiausiai nesitikėtumėte atrasti poreikius atitinkančio šildymo prietaiso. Tad tobulo židinio ar krosnelės klausimai prasideda visai ne tada, kai pirmą kartą užkuriate. Jie prasideda gerokai anksčiau, dar tik pradėjus svarstyti apie tokį pirkinį.

Židiniai ir krosnelės Klaipėdoje pirkėjams priimtini dėl plataus asortimento. Aišku, tai ne vienintelė priežastis, kodėl šiame mieste dairomasi to, kas skleidžia šilumą ir jaukumą. Šiaip ar taip, gausus pasirinkimas – svarbus aspektas. Juk tik taip vartotojai gali įsigyti optimaliausią produktą. Tokį produktą, kuris būtų kaip aukso viduriukas visais parametrais; kuris šildytų būstą ir trauktų dėmesį dailiu dizainu. Beje, pastarieji žodžiai sufleruoja, kad židinys ar krosnelė – ne tik šiluma, bet ir interjero dalis.

Apie interjerą galima pakalbėti kiek plačiau. Sakykim, nusiperkate paveikslą. Jis praskaidrina kambarį, bet neturi būti kuo nors praktiškas, neturi atlikti kokių nors sudėtingų funkcijų. Jo funkcija yra estetinė. O štai židiniai ir krosnelės Klaipėdoje, t. y. mieste, kuris ankstesnėse eilutėse jau minėtas, ar bet kuriame kitame Lietuvos mieste parduodami ir kaip praktiškumas, ir kaip dailumas. Puikiai suprantama, kodėl ne tik galingumas yra rūpimas kriterijus, bet ir dizainas. Kad namie būtų ne tik šilta, bet ir gražu, šildymo prietaiso ieškoma ir kaip dizaino elemento.

Taigi, židinius ir krosneles pirkėjai renkasi atidžiai, nes toks pirkinys sietinas su investicija. Tai nėra vienadienė prekė. Todėl paieškos gali ir užtrukti. Vis dėlto Klaipėdoje eksponuojama tikrai nemažai krosnelių ir židinių, kurie patenkina tiek funkcionalumo, tiek dizaino poreikius ir ypač prisideda prie namų jaukumo.

 

 

Krosnelių ir židinių montavimas

zidiniaiNamų ir įvairių patalpų šildymui įprasta naudoti krosneles ar židinius. Jie ne tik padeda generuoti šilumą, bet taip pat interjerui suteikia išskirtinumo, jaukumo ir malonumo jausmą. Židinių montavimas gali būti realizuotas įvairiose erdvėse, tačiau pirmiausia vis dėlto derėtų nuspręsti, kokio židinio ar krosnelės Jums reikės. Kai pasirinkimas bus aiškus, tik tuomet bus galima sėkmingai montuoti ir mėgautis įrengimo teikiamais malonumais.

Židinys – stacionarus jaukių namų šildymo elementas, naudojamas tiek gyvenamųjų, tiek negyvenamųjų patalpų šildymui. Jis, priklausomai nuo galingumo, gali teikti šilumą ne tik vienam kambariui, bet ir visiems namams, todėl yra itin dažnai pasirenkamas dėl savo funkcionalumo. Tačiau tai ne vien šildymo prietaisas, jis namų interjerui suteikia jaukumo, malonumo jausmą. Juk nėra nieko maloniau, kaip pasimėgauti ramia popiete prie židinio… Dažniausiai montuojamas svetainėje židinys sukuria lengvą atmosferą svečiams ir giminaičiams. Tai puiki namų dekoracija ir šildymo prietaisas.

Židinius įprasta klasifikuoti į atviruosius ir uždaruosius. Atvirieji židiniai paprastai durelių neturi, jie yra su pakuromis, kuriose degantis kuras tiesiogiai skleidžia šilumą į aplinką. Vis dėlto, didžioji dalis šilumos yra pašalinama pro dūmtraukį, todėl tokio židinio naudingumo koficientas gali siekti tik iki 30 proc. Tokių židinių montavimas paprastai atliekamas patalpose, kurioms nereikia daug šilumos, vietose, kur stengiamasi suteikti jaukią aplinką. Tai interjero papuošalas, žiemos sezono metu ne itin tinkamas patalpų šildymui.

Tuo tarpu uždarųjų židinių pasirinkimas gali panaikinti ir šį minusą. Jų naudingumo koficientas gali siekti net iki 80 proc. Jie turi dureles, ketaus ar plieno kapsules, kurios yra itin sandarios ir universalios. Konvekcijos šildymo principu kaitinamas oras daug geriau šildo patalpas. Tai tikrai puikus ir itin modernus pasirinkimas namų dekoravimui ir jų šildymui.

Ir vienas, ir kitas židinio pasirinkimas yra išskirtinis. Svarbiausia – židinių montavimas. Šio proceso metu svarbu viską atlikti tinkamai, kadangi kiekviena klaida gali brangiai kainuoti. Jei trūksta žinių ar sugebėjimų, geriausia darbą patikėti profesionalams, kurie išmano šią sritį ir visus montavimo darbus gali atlikti nepriekaištingai.