Saulės elektrinės perdirba saulės energiją ir paverčia ją elektra. Jas gali įsirengti privatūs asmenys ir verslo įmonės. Apžvelgsime, kokia būtų nauda, įsirengus saulės elektrinę.
- Tris kartus sumažėja elektros kaštai
Reikiamo galingumo saulės elektrinės pagamina pakankamai energijos šildomui elektra būstui ir šeimos poreikiams. Vis tik vasarą pagaminama daugiau elektros, nei suvartojama, o žiemą – jos pagaminama per mažai. Todėl elektrinių savininkai dažniausiai naudojasi abipuse apskaitos sistema – energijos perteklių perveda į ESO elektros tinklus ir susigrąžina, kai jos trūksta. Už elektros pasaugojimą tinkluose mokamas nedidelis mokestis. Net ir su šiuo mokesčiu elektros kainos, turint nuosavą jėgainę, sumažėja 3 kartus.
- Ar kiekvienam gyventojui reikalinga saulės elektrinė?
Jėgainė, bet kokiu atveju, yra gera investicija, nes ji greitai atsiperka, tausoja aplinką. Labiausiai apsimoka turėti elektrinę gyventojams, kurie savo ir šeimos poreikiams sunaudoja daugiau elektros: namas ir vanduo šildomi elektra, planuojama įsirengti stotelę elektromobiliui, naudojama daug elektros prietaisų. Tada jėgainės atsiperkamumas greitesnis.
Net ir neturintys namo, gali turėti saulės elektrinę, įsigiję ją saulės parkuose. Taigi, visi gyventojai turi galimybę įsigyti jėgainę, tačiau labiau apsimoka tiems, kas naudoja daugiau elektros ir nori gerai, be rizikos investuoti tam tikrą dalį pajamų.
- Ekologiška energija
Medžiagos, iš kurių gaminama pagrindinė saulės elektrinių dalis – moduliai, yra greitai ir lengvai perdirbamos. Elektra generuojama iš saulės, todėl jos gamyba visiškai neteršia aplinkos, nenaudoja papildomų išteklių.
- Saulės elektrinės turi ilgą garantinį laikotarpį
Saulės jėgainių garantija siekia 25-30 metų. Jeigu jų atsiperkamumas 5-7 metai, tai dar apie 20 metų jėgainės generuos elektrą, už kurią mokėsite juokingai mažą sumą. Saulės energetika – tai viena iš patikimiausių investicijų, nes jos neveikia ekonominiai pakilimai ar krizės.
Ateityje saulės energetika vis labiau klestės, Europos Sąjunga savo planuose numačiusi vis daugiau elektros išgauti iš atsinaujinančių šaltinių, tam skiria dideles investicijas. Lietuvoje galima gauti paramą jėgainių įsirengimui, kurios dydis apie 30 % visos kainos, todėl saulės elektrinės sparčiai „dygsta“ saulės parkuose ir ant nuosavų namų stogų.
Parašykite komentarą