Category: Sveikata

Jokių stereotipų: informacija apie plastines operacijas

No Comments
plastine chirurgija

plastine chirurgijaDaugelis vis dar yra susidarę labai prastą nuomonę apie plastines operacijas, kadangi ne visiems suprantama kam jos reikalingas, koks yra tikslas ir ką jos keičia. Tiesa ta, kad visų nuomonės tikrai nėra vienareikšmiškos ir kai kuriems plastinės operacijos kartais reikalingos ne tik dėl išvaizdos, bet ir dėl sveikatos. Kai kurias tokio tipo operacijas finansuoja net ir valstybė. Operacijos, kurios atliekamos tik dėl kokių nors išvaizdos kompleksų taip pat yra svarbios, kadangi leidžia žmogui jaustis geriau, labiau save mylėti ir pasitikėti savimi. Kai kuriems tai gali atrodyti nereikalinga, tačiau daugeliu atveju tai padeda užkirti kelią ir psichologinių problemų atsiradimui, kai pradedama gėdytis savo kūno, atsisakoma eiti viešumą, metamos vykdytos veiklos ir panašiai. Svarstant apie operaciją būtina kreiptis į gerą specialistą, tad norint atsikratyti kompleksų, kreiptis verta į https://www.plastikoschirurgas.lt, kuris padės iš naujo pamilti savo kūną, pakonsultuos ir įvertins kokių rezultatų galima pasiekti.

Daugelis įsitikinę, jog plastinės operacijos yra labai daug investicijų reikalaujantis dalykas, tačiau dabar galima pastebėti, jog vis daugiau žmonių jos yra prieinamos. Anksčiau tai būdavo gana brangus pasirinkimas, tačiau pragyvenimo lygiui kylant, galima pastebėti ir operacijų padažnėjimą. Žinoma, keičiasi ir žmonių požiūris – dabar vis daugiau žmonių susiorientavę į gerą savijautą dėl savo išvaizdos, todėl tai irgi gali būti padažnėjusių plastinių operacijų priežastis.

Valstybė finansuoja dalį sumos tų plastinių operacijų, kurios yra atliekamos ne dėl noro ar išvaizdos, o dėl kokių nors sutrikimų. Jei vokai užkrenta ant akių tiek, jog darosi sunkiau matyti, jie trukdo normaliam regėjimui, tuomet galima tikėtis dalies sumos padengimo. Taip pat gali būti kompensuojamos ir tos operacijos, kurių prireikia moterims po gimdymo, kai atsiranda skausmai dėl išvaržos ar per didelės krūtinės. Žinoma, jei sveikatos sutrikimų nėra, tuomet ir kompensacija negalima.

Krūtinės operacija pasaulyje yra viena iš populiariausių – lygiai taip pat yra ir Lietuvoje, tačiau taip pat prie populiarių operacijų, procedūrų prisideda ir botulino toksino injekcijos, mezoterapijos procedūros, nosies korekcijos operacija, veido patempimas.

Burnos higiena svarbi dėl šių priežasčių

No Comments
dantu higiena

dantu higiena

Burnos higiena nėra toks retas žodžių junginys, kad galėtų nustebinti pamatytas straipsnio antraštėje. Priešingai, tai gana dažna frazė, vartojama ne tik odontologų, bet ir kitų sričių atstovų. Be abejonės, odontologijos specialistams, atsakingiems gydytojams šie žodžiai visuomet labai aktualūs, nes tai jų profesinė sfera, susijusi su noru padėti pacientams.

Ne tik estetika

Burnos higiena reikšminga dėl įvairių priežasčių, kiekviena jų savaip svarbi. Pavyzdžiui, kai dantys švarūs, kai ant jų nėra prisikaupę daugybės apnašų ir kai iš burnos nesklinda prastas kvapas, žmogus labiau pasitiki savimi. Nereikia baimintis prasižioti. Nereikia bijoti, kad mokant už prekes prie kasos pardavėjas surauks nosį ir paklaus, iš kur sklinda negeras kvapas. Nereikia bijoti šypsotis.

Burnos higiena aktuali ir dėl sveikatos. Jei dantų priežiūrai neskiriama deramo dėmesio, jei vengiama lankytis pas gydytoją, tuomet laikui bėgant tikėtinos problemos. Apnašos ir bakterijos – dalykai, priklausantys tai pačiai temai. Šiai temai priklauso ir… ėduonis. Dar kitaip ši bėda vadinama kariesu. Jei ilgainiui nieko nedaroma, tikėtinas ir danties praradimas. Todėl patarimai paprasti: neuždelsti vizito pas odontologą, kasdien valytis dantis, nenumoti ranka į profesionalios burnos higienos svarbą. Šie aspektai nėra antraeiliai. Jie pirmaeiliai ir tuo neabejojama.

Kad burnos ertmė būtų sveika, pirmiausia reikia kasdien rūpintis dantimis. Valymas – veikiausiai visų žmonių kasdienis įprotis. Aišku, tai gerai. Tačiau yra atvejų, kai prabėga vieni kiti metai ir tiesiog pamirštama, kad vertėtų apsilankyti odontologijos klinikoje. Arba jau sugalvojama, kad reikės paskambinti ir susitarti, bet tada užgriūva kokie reikalai ir vėl atidedama… O dantų ligos nelaukia, deja…

Pagrindinė mintis būtų tokia: gražūs, tvarkingi dantys – ne vien estetinis tikslas.

Lyginama su investicija

Nuolat minima, kad sveikata yra brangiausias turtas. Pasirūpinimas sveikata kartais apibūdinamas kaip investicija. Kas be ko, tai ne akcijos ar vertybiniai popieriai. Tačiau metaforiškai iš tiesų tinka investicijos įvaizdis.

Kadangi kalbame apie brangiausią turtą, akivaizdu, jog pastebėjus negerus simptomus nereikėtų delsti. O gal tiesiog senokai lankėtės pas dantų gydytoją? Vadinasi, metas paskambinti. Tai kur kas svarbiau, nei gali pasirodyti iš pažiūros.

Beje…

Vis mąstote, ar vizitas pas dantų gydytoją pernelyg neužtruks? Galvojate, ar neprireiks atseikėti milžiniškos pinigų sumos? Vertėtų dar kartą peržvelgti pastarąsias dvi pastraipas ir patį sveikatos apibūdinimą. Žodis TURTAS juk ne šiaip sau paminėtas. O tuo turtu svarbu rūpintis. Be to, dantų apžiūra netrunka ilgai. O ir finansiniu požiūriu nenuskriaudžia. Užtat tai labai efektyvu ir padeda apsisaugoti nuo ligų.

Kur kreiptis?

Kur galima pasitikrinti dantis ir kur atliekama burnos higienos procedūra? Gera žinia gyvenantiems sostinėje – https://odonteja.lt/burnos-higiena/. Profesionalių paslaugų spektras skirtas sveikai šypsenai – tokiai, kurios nereikia slėpti.

 

 

Geriausias optikos salonas Vilniuje

No Comments
katinas akiniai

optikos salonas

Jeigu dažnai pradėjo skaudėti akis ir Jūsų regėjimas labai pablogėjo – tokiu atveju labai svarbu efektyviai kreiptis į gydytojus, kad jie įvertinę Jūsų akių būklę galėtų pasiūlyti patraukliausią gydymo metodą. Dažniausiai rekomenduojami akiniai, kurie ne tik gydo, tačiau ir gerina regėjimą. Viena iš galimybių – Kodak optika, kuri jau seniai yra pripažįstama kaip bene geriausia egzistuojanti galimybė.

Optikos salonas stengiasi ne tik Jums parduoti akinius, tačiau ir pasirūpinti, kad Jums pavyktų puikiai matyti. Kadangi optikos salonai Vilniuje yra labai įvairūs – nurodysime kelis esminius niuansus, kurie padės rasti tai, ko Jums labiausiai reikia.

Juk norisi, kad optika Vilniuje puikiai suderintų kainos bei kokybės santykį.

  • Optikos salonas dažnai pasirenkamas pagal kainas. Jas galima palyginti internete. Siūlomos akcijos leis sutaupyti, tad sekite informaciją ir pasinaudokite ja, jeigu egzistuoja patrauklūs pasiūlymai.
  • Patogu, kai optikos salonas siūlo ne tik akinius, tačiau ir kitas papildomas akių priežiūros priemones. Rekomenduojami akių lašiukai, taip pat dažnai reikalingi lęšiai. Akinių lęšių kainos nėra didelės, tad dažnas jas renkasi vietoj standartinių akinukų.
  • Tinka vizija yra beveik visuose mikrorajonuose, tad be jokio vargo rasite Jums labiausiai tinkamą vietą strategiškai patrauklia prasme. Visada galima pirkti internetu. Optio optika siūlo tokias paslaugas.
  • Žinoma, būtinai skaitykite kitų žmonių komentarus. Jie padės paprasčiau suvokti – kuris optikos salonas Jums labiausiai tinka.
  • Optika Šiauliai ne tik prekiauja akiniais, tačiau tuo pačiu teikia išsamias gydytojų konsultacijas, taip pat, apžiūrimos akys ir kartu su akiniais rekomenduojami vitaminai bei kiti reikalingi pratimai, priemonės, kurios gali pagerinti regėjimą.

Optika Vizija yra vienas geriausių pasirinkimų, tačiau kadangi ne vienintelis – verta palyginti bent kelis variantus, kol pavyksta rasti tai, ko ieškote. Fielmann atsiliepimai taip pat labai geri, tad ieškodami kokybės turėsite skirti laiko smulkmenų derinimui.

O skirti laiko reikia, kadangi regėjimas – vienas svarbiausių mūsų potyrių. Skirkite laiko kokybės paieškoms ir rasite tai, kas Jums labiausiai tinka. Tikrai rasime, ką jums pasiūlyti tiek internetu, tiek atvykusiems į bet kurią fizinę parduotuvę.

katinas akiniai

 

Pigus estetinis plombavimas aktualus dėl skirtingų priežasčių

pigus estetinis plombavimas

pigus estetinis plombavimasPigus estetinis plombavimas aktualus bent dėl kelių priežasčių. Kokios jos ir kas apskritai per dalykas yra minėtos rūšies plombavimas?

Procedūros reikšmė

Norint apibrėžti, kas yra estetinis plombavimas, geriausia teirautis specialistų, t. y. odontologų. Ir ką gi jie sako? Ogi tai, kad procedūra skirta atkurti dantų estetikai (na, šitai sufleruoja pats procedūros pavadinimas, tiksliau, jame esantis žodis „estetinis“). Kada procedūra praverčia? Pavyzdžiui, tada, kai dantys patamsėję ar aplūžę. Be papildomų įtikinėjimų aišku, kad dantų defektai sukelia diskomfortą, žmogus gali imti vengti bendrauti vien todėl, kad prasižiojus vaizdas ne pats maloniausias. Bet neverta nei nusiminti, nei atsiriboti nuo socialinių vaidmenų, kadangi odontologijos (kuri šiais laikais itin efektyvi) specialistai nusiteikę jums padėti.

Kokybė ir kaina

Svarbiausia, kad pigus estetinis plombavimas nenuviltų kokybe. Savaime suprantama, kad kiekvienos paslaugos kokybiškumas yra nenuginčijamas kriterijus. O odontologija – ne šiaip paslauga. Tai sveikatos sektorius. Kokybiškumas čia yra ne priedas, ne kažin koks šalutinis veiksnys. Kokybiškumas tiek odontologijoje, tiek visame sveikatos sektoriuje yra tikrų tikriausia būtinybė.

Galima daryti prielaidą, jog nelengva suderinti mažą kainą ir aukštą kokybę. Šią tiesą pacientai supranta ir ieško puikiai vertinamų profesionalų. Koks vaidmuo tenka kainai? Ji išlieka kaip vienas iš pagrindinių dalykų, bet patrauklus estetinio plombavimo įkainojimas dar nepelno liaupsių. Rezultatas vertinamas puikiai tik tuomet, kai pirmiausia išpildomi kokybiniai lūkesčiai.

Socialiniai vaidmenys

Kaip minėta šio straipsnio pradžioje, estetinio plombavimo poreikį lemia bent kelios priežastys. Žinoma, idealiausias variantas, jei pigus estetinis plombavimas atliekamas nepriekaištingai. Kitaip tariant, tikimasi bekompromisio rezultato. Na, o tarp priežasčių, susijusių su procedūros poreikiu, yra socialiniai vaidmenys. Skamba gana įdomiai, bet susiję nemenkai.

Socialiniai vaidmenys – tai, kuo tampame pravėrę namų duris ir žengdami žingsnį laukan (arba uždarydami kiemo vartus). Bosui nepasirodysime su treningais, naujai sutiktiems žmonėms veikiausiai nepasakosime juodojo humoro pokštų, kliento nepasiųsime „ant trijų raidžių“.

Socialinis vaidmuo – darbas, bendravimas… XXI amžius, išsilavinimas, etiketas… Vadinasi, ir dantimis reikia rūpintis. Neįsiūlysite pirkėjui dantų pastos, jei dantyje žiojės skylė. Nepadarysite įspūdžio per pirmą pasimatymą, jei trūks pusės dantų (tiesa, dantų trūkumas sprendžiamas kitomis odontologinėmis procedūromis, ne estetinio plombavimo metodu).

Gerai pagalvojus, būtų tikslus toks teiginys: estetinio plombavimo reikšmės didelė dalis atskleidžiama per socialinius vaidmenis.

Sveikata ir patogumas

Visgi yra ir kitas aspektas. Dėl estetinio plombavimo kreipiamasi ne tik tada, kai sukirba troškimas padaryti įspūdį aplinkiniams. Pas odontologą užsukama ir dėl tokių priežasčių kaip noras sveikai gyventi, patogiai naudotis dantimis.

Skrupulingas darbas

Brangus ar pigus estetinis plombavimas – skrupulingas darbas. Pavyzdžiui, naudojamos specialios kompozitinės medžiagos – lyg ir viskas aišku. Tačiau tos medžiagos pritaikomos pagal dantų spalvą. Pacientų dantų atspalviai toli gražu nėra tapatūs. Tad nepriklausomai nuo konkrečios priežasties, paskatinusios kreiptis į specialistą, odontologo kabinete vyksta meistriškumo reikalaujantys procesai.

 

 

Mitai apie natūralią kosmetiką: tiesa ar melas? (II dalis)

natūrali kosmetika

natūrali kosmetika Kad ir kokią efektyvią priemonę atrastumėte, visada prisistatys ir visa eilė skeptikų ar konkurentų, kurie padarys viską, kad paneigtų jos naudą. Tad gyvenant visuomenėje, kurioje vyrauja ne tik informacijos, bet ir prekių ar paslaugų perteklius, vertėtų gebėti atsirinkti tai, kas yra tiesa, o kas – tik paprasti gandai. Šį kartą tęsime mitų apžvalgą, kurios epicentras – natūrali kosmetika.

Natūralią kosmetiką galima pasigaminti ir namuose

Taip, tai tiesa. Bet šis faktas nė kiek nesumenkina tokių priemonių, o anaiptol – įrodo, kad joms pagaminti nereikalingi cheminiai ar sintetiniai junginiai. Vis dėlto reikėtų pripažinti, kad namuose pagaminta natūrali kosmetika ne visada gali būti tokia naudinga. Jei sumanėte pasidaryti kaukę – puiku! Tačiau šampūnų, kremų ir kitų produktų gamybai reikalingas specialus apdirbimas ir nemažai kaštų atsieinančios medžiagos, todėl namuose pasigaminta natūrali kosmetika turės itin trumpą galiojimo laiką bei atsieis kur kas brangiau nei ekologiška kosmetika, kurią galite įsigyti parduotuvėse.

Ne visa natūrali kosmetika yra natūrali

Kad ir kaip norėtųsi tikėti visomis etiketėmis, reklaminiais šūkiais ir informacija, kurią galime pamatyti parduotuvių vitrinose, ne visi produktai, kurie yra traktuojami kaip ekologiški, tokie ir yra. Nors daugelis prekių ženklų vartoja sąvoką „natūrali kosmetika“, dažniausiai tai daroma dėl reklamos, noro pritraukti daugiau pirkėjų ir pasipelnyti. Vertėtų žinoti, kad tikroji natūrali kosmetika privalo būti pažymėta specialiais sertifikatais. Tturite būti atidūs ir atkreipti dėmesį į tai, ar gaminys, kurį norite įsigyti, iš tiesų yra ekologiškas. Dažnai pasitaiko atvejų, kai ant pakuotės esantys skambūs žodeliai yra naudojami norint užkabinti žmones, ieškančius sveikesnių, natūralesnių prekių.

Natūrali kosmetika nesumažins raukšlių

Tai mitas, kuris ypač paplitęs tarp moterų, manančių, kad ekologiška, natūrali kosmetika nepadės išsaugoti jaunatviškos odos ir tam reikalingi specialūs kremai, serumai ar net drastiškos priemonės. Tai netiesa. Nors sintetinės kosmetikos poveikis greitesnis, visiems žinoma, kad raukšlės atsiranda, kai odai trūksta drėgmės ir ji praranda elastingumą. Todėl tiek natūralios, tiek įprastos kosmetikos pagrindinis uždavinys – ją drėkinti. Beje, dažna problema tampa ir tai, kad moterys priemonių prieš senėjimą imasi tik atsiradus pirmiesiems jo požymiams, kai jau per vėlu. Laiku pradėjus rūpintis savo oda, jus pilnai išgelbės ir natūrali kosmetika.

Pavasarinė sportinė apranga: krepšinio apranga ir drabužiai treniruotėms

sportinė apranga

sportinė aprangaPavasarinis oras vis dažniau džiugina šiltais saulės spinduliais ir kviečia prisiminti lauko pramogas. Nesvarbu, ar žavitės bėgimu, ar domitės krepšiniu, jums bus reikalinga kokybiška sportinė apranga, padedanti siekti maksimalių rezultatų. Sporto entuziastai teigia, kad tinkamai parinkti drabužiai ne tik leidžia pamiršti bet kokius su prakaitu ir odos dirginimu susijusius rūpesčius, bet ir skatina labiau pasitikėti savimi, siekti užsibrėžtų tikslų.

Sporto rūbai žavi itin plačiomis pasirinkimo galimybėmis. Šiuos drabužius galima įsigyti specializuotose stacionariose prekybos vietose ir internetinėje erdvėje. Tiek vienas, tiek kitas sprendimas turi savų privalumų ir trūkumų. Jei ieškote optimaliausio kainos ir kokybės santykio, siūlome išbandyti skaitmeninės erdvės privalumus – čia pateikiama itin plati sportinių drabužių pasiūla, atitinkanti net ir išrankiausio pirkėjo poreikius. Be to, daugelis pardavėjų sportinę aprangą parduoda išskirtinai palankiomis kainomis. Galiausiai, apsipirkdami internetu, galėsite sutaupyti daug brangaus laiko ir naudotis lengvos drabužių paieškos privalumais. Jei vertinate tiesioginį apsipirkimą, mėgstate pasimatuoti kelis rūbus arba nesate tikri dėl savo sprendimo, apsilankykite įprastose prekybos vietose – parduotuvių konsultantai atsakys į visus jūsų klausimus ir padės priimti racionaliausius sprendimus.

Ieškodami tinkamų sporto drabužių, nepamirškite, kad svarbiausias kriterijus, keliamas šios kategorijos rūbams, yra efektyvus drėgmės garinimas. Profesionali sportinė apranga turi palaikyti optimalią kūno temperatūrą ir į aplinką pašalinti perteklinę drėgmę, taip užtikrindama maksimalų komforto jausmą. Be to, tokia apranga apsaugo nuo nemalonaus prakaito kvapo ir nedirgina odos. Specialios struktūros audinys maloniai priglunda prie kūno ir puikiai tinka net ir jautriai ar alergiškai odai. Ieškodami tinkamų drabužių, nesirinkite pigiausių analogų – nepamirškite, kad tik kokybiška apranga realizuos visus jai keliamus kriterijus, bus patikima, patogi ir ilgaamžė.

Sporto drabužiai pasirenkami ir racionaliai įvertinus konkrečios treniruotės pobūdį ar fizinės veiklos intensyvumą, pvz., krepšinio apranga turi nevaržyti sportininko veiksmų, itin greitai garinti drėgmę ir leisti kūnui kvėpuoti. Šiuo atveju rekomenduojama dėvėti trumpus ir laisvus šortus, kurie užtikrina judesių laisvę. Jei ieškote aprangos bėgimui, jums bus reikalingi prie kūno priglundantys drabužiai, su kuriais jausitės tvirtai ir patogiai. Nepamirškite įvertinti itin plačios sportinės avalynės pasiūlos. Kokybiški batai turi ne tik užtikrinti maksimalų komfortą, bet ir apsaugoti koją nuo galimų sportinių traumų. Jei abejojate dėl vieno ar kito sprendimo, pasitarkite su sportinės aprangos pardavėjais ar konsultantais.

Categories: Sveikata

Tags:

Prezervatyvai internetu – geriausias sprendimas

prezervatyvai internetu

prezervatyvai internetuJau nuo gilios senovės žmonės naudojosi prezervatyvų teikiamais privalumais. Anksčiau buvo siekiama, kad žyniai neapvaisintų nekaltų mergaičių, kurios jiems dovanodavo savo nekaltybę. Dabartiniame pasaulyje viskas kiek kitaip, tačiau palyginus galime atrasti didelį panašumą. Svarbiausia, kad moteris nebūtų nėščia. Na, o tuo pačiu prezervatyvai geba ir teikti papildomos apsaugos nuo lytiškai plintančių ligų paslaugą. Tiesa, kuomet kalbame apie prezervatyvus, verta akcentuoti ir naujai pasirodžiusią paslaugą – prezervatyvai internetu. Pirkimas virtualioje erdvėje tampa vis populiaresnis. Vis daugiau žmonių susidomi ir pasirenka būtent šio tipo pirkimą. Kodėl? Tai lemia populiarūs veiksniai, kurie akivaizdžiai laimi prieš realias prekybos vietas.

KAINA. Prezervatyvai internetu yra kur kas pigesnis pasirinkimas. Tai ne tušti žodžiai, o tikrų tikriausias faktas, kurį patvirtinti arba paneigti gali kiekvienas, kuris nors kartą pabandė lyginti kainas. Pirkėjai tvirtina, kad kartą pabandę pirkti internetu dažniausiai ir lieka prie šio pasirinkimo, kadangi taupyti nori visi, o kai nuo to visiškai nenukenčia kokybė – kodėl gi ne?

PASIRINKIMAS. Nenuostabu, kad internete galima rasti kur kas platesnį pasirinkimą. Verta akcentuoti, kad būtent toje erdvėje galima rasti ir naujausių rinkoje pasirodžiusių pasirinkimų. Nuo tradicinių prezervatyvų iki pačių moderniausių, kuriuos dažniausiai išbando naujoves mėgstantys asmenys.

DISKOMFORTAS. Tyrimai rodo, jog ne tik jauni asmenys, tačiau tuo pačiu ir vyresni kartais drovisi pirkti sargius. Mūsų šalyje tai vis dar tabu, kuris kartais labai sunkiai peržengia drovumo ribas. Prezervatyvai internetu nereikalauja glaudaus akių kontakto su profesionalu, kas būtent ir lemia, kad pirkimas virtualioje erdvėje laimi. Taip pat verta pabrėžti, kad asmuo gali būti visiškai tikras, kad pašto įpakavimas visiškai neišduos, kokia prekė yra viduje.

PATOGUMAS. Gulite sau patogiai ant sofos ir renkatės sargius. Patogu, kadangi nereikia niekur eiti iš namų. Susimokėti taip pat galima naudojantis internetine bankininkyste, tad viskas labai ne tik patogu, tačiau tuo pačiu ir greita. Prezervatyvai internetu šiuo atveju geba sutaupyti ir daug laiko.

Aptarti pagrindiniai pliusai, kurie lemia, kada žmonės dažniausiai perka naudodamiesi virtualia erdve. Žinoma, yra ir daugiau, kuriuos kiekvienas asmuo gali susirasti pats. Galiausiai, juk kiekviena persona gali pasirinkti konkrečiai jam geriausią variantą. Tad koks jis yra jums?

Vyresnio amžiaus šunų mityba – pataria veterinarijos klinika

veterinarijos klinika

veterinarijos klinikaSenstantis šuo tampa mažiau judrus, reikalauja mažiau dėmesio, be to, keičiasi augintinio mitybos įpročiai. Veterinarijos klinika teigia, kad senėjimo nulemti šuns organizmo pokyčiai aiškiausiai pastebimi augintiniui sulaukus 5–7 metų. Šiame amžiuje kinta šuns medžiagų apykaita ir imuninės sistemos funkcijos. Nors daugelis senėjimo simptomų yra neišvengiami, dalį jų galima sustabdyti, nustačius tinkamą mitybos planą.

Sveikatos sutrikimai, nulemti senėjimo

Senstantys šunys susiduria su įvairiomis sveikatos problemomis, kurių dažniausios yra odos ir kailio būklės pasikeitimas (kailis praranda savo švelnumą, tampa retesnis), raumenų masės sumažėjimas, artritas, dantų problemos, suprastėjusi imuninė augintinio sistema ir dažnos žarnyno problemos. Siekiant sulėtinti arba išvengti lėtinių ligų ir sumažinti sveikatos sutrikimus, augintinį būtina šerti vyresnio amžiaus šunims skirtu ėdalu. Beje, minėtasis ėdalas ir tinkamai parinktos jo porcijos padės palaikyti optimalų kūno svorį. Tai itin svarbus aspektas, kadangi daugelis vyresnio amžiaus šunų ima tukti (nors ir vartoja mažiau kalorijų) – augintiniui yra būtinas mažiau kaloringas ėdalas, kuriame būtų tinkamas baltymų kiekis, skirtas raumenų masės palaikymui.

Kuo ypatingas vyresnio amžiaus šunims skirtas ėdalas?

Kaip ir minėjome, vyresnio amžiaus augintiniams skirtas ėdalas išsiskiria mažesniu kalorijų kiekiu ir turi reikalingą kiekį baltymų. Be to, vyresnio amžiaus šunims būtinas ėdalas, kuriame būtų tinkamas omega-6 riebiosios rūgšties kiekis. Ši medžiaga būtina šuns kailio ir odos sveikatai. Veterinarijos klinika primena, kad senstančio šuns organizme sumažėja gerųjų ir augintinio organizmui būtinų bakterijų kiekis, o tai reiškia, kad padidėja rizika susirgti įvairiomis (kartais – itin sunkiai gydomomis) virškinamojo trakto ligomis – šuns ėdale turi būti pakankamas kiekis fruktooligosacharidų, kurie palaiko gerųjų bakterijų augimą.

Kada augintinį šerti vyresnio amžiaus šuniui skirtu ėdalu?

Turbūt esate girdėję, kad mažesni šunys gyvena šiek tiek ilgiau nei didesnės veislės augintiniai. Natūralu, kad tokie šuniukai pradeda vėliau senti. Kitaip sakant, šuns dydis ir svoris gali būti puikus atspirties taškas, padedantis priimti teisingą sprendimą. Veterinarijos klinika tvirtina, kad mažų veislių šuniukai, sveriantys mažiau nei 9 kg, vyresnio amžiaus šunims skirtu ėdalu turėtų būti šeriami sulaukę 7 metų. Šiai amžiaus grupei priskiriami ir vidutinio dydžio šunys, sveriantys nuo 9 iki 23 kg. Didelių veislių šunys, kurių svoris siekia 23–41 kg, vyresnio amžiaus augintiniams skirtu ėdalu turėtų būti šeriami nuo 6 metų. Labai dideli šunys, sveriantys daugiau nei 41 kg, – nuo 5 metų. Nepamirškite – jei norite pasirūpinti senstančio šuns sveikata ir gerove, privalote lankytis pas veterinarą ir atlikti reguliarias sveikatos patikros procedūras.

Vibratoriai moterų gyvenime

vibratoriai

vibratoriaiIš tiesų džiugu, jog vibratoriai dabartiniame pasaulyje yra apibūdinami kaip priemonės, galinčios tiesiog nepakartojamai pakeisti netgi labiausiai įprastą intymų gyvenimą, nesuteikiantį jokių, daugelio žmonių mėgstamų, pačių įvairiausių staigmenų, neretai galinčių lemti tiesiog nepakartojamą, visais atžvilgiais teigiamą nuotaiką. O juk kiekviena dailiosios lyties pilietė neretai būna be galo patenkinta, kai jos vibratoriai suteikia galimybę paprasčiausiai atsigauti nuo įtemptos dienos bei kartu pasisemti tiesiog nepakartojamų pojūčių būtent tuomet, kai yra pageidaujama. Juo labiau, kad tokio tipo gaminys kaip vibratorius gali akivaizdžiai pakeisti įprastą erotinį laiką dviems partneriams, reikiamu metu paprasčiausiai nežinantiems, kokiu būdu vertėtų tai padaryti. O kas gi galėtų paneigti, jog vieno ar kito dabartinėje rinkoje teikiamo vibratoriaus naudojimo technika, dėl jos iš tiesų nemažo įvairumo, leidžia pasisemti be galo smagių emocijų beveik kiekvienam asmeniui, netgi nepriklausomai nuo jo turimų norų. Žinoma, kai kurie naudojimo būdai gali pasirodyti šiek tiek netikėti, nes kai kurioms moterims, tarkime, kad ir vibratoriaus traukimas is uzpakalio einamuoju laikotarpiu atrodo visiškai nesuprantami. Kita vertus, dažniausiai nėra sunku patikėti, jog tokio pobūdžio vibratoriaus traukimas vieniems ar kitiems asmenims gali pagelbėti įgyvendinti iš tiesų nemažai jų pageidaujamų troškimų. Tiesiog vertėtų nepamiršti stengtis pačiais įvairiausiais būdais eksperimentuoti su erotiniais žaislais.

Tikrai, paprastai būna nesunku atspėti, jog vibratoriai moterims turėtų būti vertinami kaip pakankamai svarbi, rinkai vienų ar kitų tiekėjų pritaikoma prekė. Juk jau nuo pakankamai senų laikų vibratorius gali būti teikiamas jų funkcijų pasigendantiems vartotojams, be to, šių gaminių nuolatinis tobulinimas dažnai ir lemia, jog kiekvieną dieną jų skaičius rinkoje vis didėja. Žinoma, vibratoriu nuoma paprastai tikrai nėra labai gerai žinoma, nes įprastais atvejais yra labiau mėgstama turėti savo individualią, tokio tipo nuosavybę. Juo labiau, kad neretai pačios įvairiausios vibratoriu rusys tikrai nereikalauja ypatingai daug finansinių investicijų, priešingai, vos tik panorėjus įsigyti sau tam tikrą, atitinkamos paskirties pirkinį, jau visai netrukus, daugybė užsakovų gali tai padaryti be jokių problemų. O vieno ar kito, pageidaujamo vibratoriaus nuoma galėtų jau netrukus būti visiškai užmirštama akivaizdžiam tam tikrų asmenų, trokštančių tokių gaminių, patogumui. Visgi, prieš nusprendžiant įsigyti sau reikalingą, intymiam gyvenimui paįvairinti sukurtą gaminį, vertėtų iš pradžių pabandyti išsiaiškinti, koks konkrečių vibratoriu dydis galėtų būti apibūdinamas kaip esantis visais atžvilgiais pats tinkamiausias moteriai ar tiesiog poros partneriams. Juk neretai tik tuomet, kai yra atsižvelgiama į šio pobūdžio veiksnį, galima nesibaiminti, jog vėliau dėl šios ypatybės galima būtų nusivilti netinkamai pasirinktu savo pirkiniu ir niekuomet daugiau, išskyrus pirmąjį kartą, jo nebandyti. Priešingai, netgi ir tuomet kai dėl dažno naudojimo atsirastų kiek ryškesnių ar beveik visiškai nepastebimų gedimų, būtų stengiamasi kiek įmanoma skubiau pabandyti peržvelgti, ką tiksliai einamuoju laikotarpiu galėtų pasiūlyti konkretaus tipo vibratoriu remontas.

Taigi, dažnais atvejais beveik visiems asmenims, norintiems vienaip ar kitaip pakeisti savo seksualinį gyvenimą, patys įvairiausi vibratoriai gali tapti labai gerai jiems tinkančiais pagalbininkais. Tiesiog niekuomet nereikėtų pamiršti tiksliai atsižvelgti į savo einamuoju momentu iškylančius norus bei stengtis juos kuo geriau suderinti su rinkoje teikiamais vienų ar kitų gamintojų, galinčiais pasigirti savo puikia darbo kokybe, pasiūlymais. Ir tuomet, pavyzdžiui, tam tikri pasirinkti, iš tiesų puikiai veikiantys bei suteikiantys nemažai pasitenkinimo vibratoriai moterims ar poroms turėtų būti jų savininkų saugomi labai atidžiai tam, kad būtų įmanoma dar ne vieną kartą jais pasimėgauti. O pastebėjus, jog gamintojų konkrečiu metu galėtų būti pasiūlomi ir kiti, galbūt visiškai nauji vibratoriai nekiltų net pačios menkiausios abejonės dėl jų įsigyjimo sau.

Ką daryti, norint turėti puikius dantis?

dantų implantai

dantų implantaiKiekvienas žmogus nori turėti tobulą šypseną, juk sakoma, kad nuoširdi šypsena, tai kelias į žmogaus širdį, tačiau reikia pripažinti, kad ir kokia nuoširdi ta šypsena būtų, jei dantys atrodo prastai, nuo tokio vaizdo norėsis tik nusisukti. Tačiau laimė šiais laikais odontologija yra smarkiai pažengusi ir tobulą šypseną gali turėti kiekvienas. Žinoma, kartais tai gali nepigiai atsieiti, bet juk niekas ir neliepia turėti tobulos holivudinės šypsenos, svarbiausia, kad dantys atrodytų tvarkingai ir būtų sveiki, o tai jau yra kiekvieno žmogaus higienos reikalas, todėl bent porą kartų per metus kiekvienas turi apsilankyti pas dantistą ir pasitikrinti savo dantis.

Jei norite, kad vizitai pas dantistą būtų kuo trumpesni ir malonesni, patys atidžiai prižiūrėkite savo dantis. Tikriausiai nereikia minėti, kad juos reikia valyti bent du kartus per dieną po dvi ar tris minutes. Jei jums šis procesas prailgsta, valydamiesi dantis galite klausytis muzikos, nes viena daina trunka kaip tik apie tris minutes, taigi, taip galėsite matuoti savo dantų valymo laiką. Patartina yra naudoti ir burnos skalavimo skystį bei dantų siūlą, kurie tikrai padės pagerinti burnos higieną, po valgio galite pakramtyti kramtomos gumos, kuri padės iš tarpdančių pašalinti užstrigusius maisto likučius. Jei norite turėti kuo baltesnius dantis, bet nenorite skirti savo laiko ir pinigų jų balinimui, venkite kavos, juodos ir žalios arbatų, rūkalų, raudono vyno ar kitų produktų, kurie labiausiai kenkia dantų emaliui.  Jei pasirūpinti savo dantimis jums jau per vėlu, teks daugiau laiko ir pinigų skirti dantų taisymui. Dažniausiai, jei turite sugedusių dantų, juos gali tekti išrauti, tas pats gali atsitikti, jei jums pradės reikštis parodontozės požymiai. Tačiau nereikia pergyventi, be dantų tikrai neliksite, ypač kai šiais laikais dantų implantai yra gaminami iš įvairiausių medžiagų, todėl kiekvienas sau juos gali leisti. Dantų implantai gali būti apmokami ir draudimo pagalba, jei odontologo paslaugos įeina į jūsų darbovietės jums suteiktą sveikatos draudimą, todėl net jei ir neturite daug pajamų, galėsite sau leisti pačius geriausius dantų implantus.