Ar verta rizikuoti ir investuoti į kriptovaliutas?

kriptovaliutos

Kriptovaliutų populiarumas vėl įgauna pagreitį. Atrodo nesenai pradėjusios atsigauti, jos vėl ėmė kristi. Toks nepastovus vertės kitimas sukelia galvos skausmą tiek patyrusiems, tiek ir naujiems investuotojams. Kriptoekonomika yra dar labai jauna, todėl natūralu, kad instituciniai investuotojai į kriptovaliutas  vis dar žiūri su atsargumu. Tačiau, ką apie jas ir Tokenus turi žinoti paprastas žmogus – apibendriname žemiau.

Kriptovaliutos veikia jau apie dešimtmetį

Kai kurie žmonės tik dabar išgirdo apie Bitcoin bei kitas kriptovaliutas, tačiau jos veikia jau beveik dešimt metų. Per tą laiką jų vertė augo bei krito. Buvo didesnių ir mažesnių nuosmukių ir pakilimų. Tačiau, naujokams svarbu suprasti, kad aklas investavimas į kriptovaliutas gali atnešti didžiulius nuostolius. To pavyzdys prieš tai buvęs kriptovaliutų burbulas.

Kriptovaliutų burbulas, kuris vyko ne per seniausiai, atnešė didžiulius nuostolius daugeliui žmonių visame pasaulyje. Trumpai kalbant apie nuostolius, viskas vyko gana paprastai. Pirmiausia, kriptovaliutos ėmė populiarėti, o tai patraukė naivuolių dėmesį. Paprasti žmonės, matydami, kad kai kurios kriptovaliutos kyla dienomis ar net valandomis, ėmė netgi skolintis iš bankų, užstatyti namus, kad tik galėtų nusipirkti kriptovaliutų ir paskui jas parduoti brangiau. Aišku, vieniems pavyko pasipelnyti, o kitiems ne.

Kai visi pirko kriptovaliutas, išaugo jų paklausa. Tai reiškia, kad kuo didesnė paklausa, tuo kaina aukštesnė. Dėl jos, net ir menkai žinomos kriptovaliutos bei Tokenai brango valandomis. Gavosi piramidės efektas – vertė kyla tuomet, kai atsiranda naujų pirkėjų.

Tačiau, atėjo metas, kai naujų pirkėjų nebeatsirado, o svarbiausia – banginiai, kurie turėjo didžiules sumas kriptovaliutomis, sugalvojo jas parduoti ir pasiimti pelną. Tad, atėjo metas kai didieji investuotojai pradėjo pardavinėti kriptovaliutas. Dėl didelės pasiūlos kaina krito ir kriptovaliutas parduoti biržose tapo sunkiau. Aiškiau kalbant, įdėjus kriptovaliutą pardavimui už vieną kainą, atsirasdavo dar kažkas, kas tą pačią kriptovaliutą parduodavo pigiau, kad tik greičiau ją kas nupirktų. Taip kaina nusimušė į apačią. Daugelis kriptovaliutų krito daugiau 80 procentų.

Tačiau, kai kaina pasiekė dugną, kriptovaliutas vėl ėmė pirkti didieji investuotojai. Aišku, šį kartą žmonės jau yra apdairesni ir į bet ką pinigų neinvestuoja. Šiuo metu populiariausios kriptovaliutos Bitcoin kaina vėl auga tolygiai, kartu su vykstančiomis korekcijomis. Tad, kas žino, galbūt jos vėl atsigaus.

Kriptovaliutos gali garantuoti didelį pelną, o taip – didelius nuostolius

Ypatingai atsargiems reikia būti žmonėms, kurie į kriptovaliutas investuoja pirmą kartą. Dažnai sužaidžia emocijos ir nepastebimai jūsų kapitalas gali greitai sumenkti. Pavyzdys: žmogus investuoja į kriptovaliutą t.y. nusiperka ją tikėdamasis, kad kaina kils. Tačiau, kaina krenta, o tada įsijungia emocijos ir žmogus parduoda savo kriptovaliutą pigiau nei pirko. Tad, gaunasi nemažas nuostolis. Po kurio laiko, kaina pasiekia pirkimo lygį ar net pakyla aukščiau. Taip pinigus praranda mėgėjai ir tie, kurie investuoja į kriptovaliutas nežinodami kaip tai daryti.

Kriptovaliutos nėra ta sritis, kuri kažką garantuoja. Dažnai iš šios srities laimi tie, kurie gali manipuliuoti kainomis biržose arba tie, kurie jau turi spekuliavimo įgūdžius. Aišku, finansų brokeriai taip pat pasipelno. Bet, verta paminėti, kad kriptovaliutos daugelyje šalių yra nekontroliuojamos taip, kaip reikėtų. Tad, jeigu galvojate apie investavimą į jas, pirmiausia pasidomėkite savo šalyje galiojančiais teisės aktais. Juk nenorite patekti į situaciją, kuomet investuotumėte nežinodami, jog elgiatės pažeisdami įstatymus? Kriptovaliutos tikrai gali papildyti jūsų piniginę, bet turėkite galvoje, kad jos lygiai taip pat lengvai ar net dar lengviau gali ją ištuštinti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.