Šunų prausimas ir maudymas – pataria veterinarijos klinika Vilniuje

veterinarijos klinika Vilniuje
Bathroom to a dog

Jei norite, kad šuo būtų sveikas, turėtų švarų ir gražų kailį, privalote reguliariai šunį prausti ir maudyti. Tiesa, veterinarijos klinika Vilniuje teigia, kad daugelis šeimininkų persistengia. Nepamirškite – sveiką ir švarų šunį reikėtų maudyti vos kelis kartus per metus, tačiau augintinį privalote dažnai šukuoti – tik tokiu atveju jo kailis bus švarus ir nereikalaus dažnų maudynių.

Kur kas daugiau sunkumų kyla šunį vedžiojant prastomis oro sąlygoms, kai lauke lyja ir susidaro purvo balos. Tokiu atveju neprauskite viso šuns, o tik išpurvintas kūno dalis, pvz., letenas ar pilvą. Be to, geriausia naudoti šiltą vandenį ir atsisakyti muilo ar šampūno. Žinoma, jei šuo yra purvinas nuo galvos iki kojų arba skleidžia nemalonų kvapą, šunį išmaudyti būtina.

Veterinarijos klinika Vilniuje primena, kad šuns maudynės turėtų būti vykdomos, laikantis tam tikro grafiko, pvz., rekomenduojama augintinį maudyti vakare, kadangi rytinės maudynės gali pasibaigti itin ilgu kailio džiovinimu, o tai reiškia, kad šuo, ypač tuo atveju, jei greitu metu jį vesite į lauką, gali peršalti ir susirgti. Maudydami šunį uždarykite visus langus, kad augintinio nepaveiktų skersvėjis. Be to, negalima maudyti jaunesnio nei 4 mėnesio šuniuko ir atsisakykite maudynių bent dvi savaites po skiepijimo. Prausdami naudokite specialų šampūną, skirtą šunims. Blogiausiu atveju tiks vaikiškas šampūnas. Žmonių šampūnai yra netinkamai šunims, kadangi kenkia augintinio apsauginiam riebalų sluoksniui.

Maudynėms naudokite šiltą, maždaug 38–40°С temperatūros vandenį. Visų pirma gerai sušlapinkite augintinio kailį ir tik tada uždėkite šampūną, kurį paskirstykite sukamaisiais judesiais. Paskutiniame maudynių etape pradėkite plauti galvą, tačiau saugokite, kad šampūnas nepatektų į ausis ar akis. Kad ant kailio neliktų šampūno likučių, po maudynių šunį kruopščiai nuplaukite vandeniu. Tuomet vandens perteklių nusausinkite rankomis ir paimkite rankšluostį – šį naudokite švelniai paspausdami šuns kailį, jokių būdu rankšluosčio netrinkite. Jei norite, kad šuo greičiau išdžiūtų, galite naudoti plaukų džiovintuvą. Tiesa, veterinarijos klinika Vilniuje primena, kad naudoti galima tik šiltą orą – venkite didesnio karščio.

Jei šuns maudynės sukelia rūpesčių, šiai užduočiai neturite laiko arba šuo maudosi labai nenoriai, turėtumėte kreiptis į šios srities specialistus. Be to, daugelis augintinių priežiūros įmonių teikia ne tik maudynių, bet ir kitų higienos procedūrų paslaugas, pvz., nagų karpymą ar kailio iššukavimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.