Advokatų kontora Kaune: darbuotojo atleidimas ir teisiniai šio proceso aspektai

Advokatų kontora KauneDarbuotojo atleidimas – gana sudėtinga procedūra, reikalaujanti teisinių žinių ir darbo kodekso reglamentų išmanymo. Advokatų kontora Kaune primena, kad visais atvejais tarp darbdavio ir darbuotojo sudaryta darbo sutartis gali būti nutraukta tik tais atvejais, kurie yra numatyti Lietuvos Respublikos darbo kodekse.

Bendrąja prasme išskiriami septyni darbo sutarties nutraukimo pagrindai: darbo sutarties nutraukimas abipusiu darbuotojo ir darbdavio susitarimu; terminuotos sutarties nutraukimas atėjus numatyto termino pabaigai; darbo sutarties nutraukimas, vadovaujantis darbuotojo prašymu; sutarties nutraukimas, vykdomas dėl aplinkybių, už kurias darbuotojas nėra atsakingas; darbo sutarties nutraukimas, vykdomas darbdavio iniciatyva, nesant darbuotojo kaltės; sutarties nutraukimas, esant darbuotojo kaltei; darbo sutarties nutraukimas, paremtas kitais darbo kodekse numatytais niuansais.

Advokatų kontora Kaune teigia, kad darbo sutartis be įspėjimo gali būti nutraukta, kai teisinė galią įgyja teismo nuosprendis, kuriuo remiantis darbuotojas netenka teisės atlikti pareigų konkrečioje darbovietėje, ir tuo atveju, kai įstatymų nustatyta tvarka darbuotojas netenka specialiųjų teisių dirbti numatytą darbą. Darbo sutartis gali būti nutraukta ir atsižvelgiant į įstatymų įgaliotų organų reikalavimus arba tuo atveju, kai darbuotojo sveikata neleidžia eiti konkrečių pareigų ir dirbti konkrečioje darbo vietoje. Darbo sutarties nutraukimo gali pareikalauti ir 14–16 metų amžiaus darbuotojo tėvai (vienas iš tėvų), vaiko atstovai, už vaiko sveikatą atsakingi gydytojai ar mokykla, kurioje vaikas mokosi (mokslo metų laikotarpiu).

Vienas dažniausių darbo sutarties nutraukimo pagrindų yra darbuotojo atleidimas dėl jo kaltės. Advokatų kontora Kaune primena, kad darbdavys turi teisę savo iniciatyva nutraukti darbo sutartį apie tai neįspėjęs darbuotojo, jei šis savo darbo pareigas atlieka nerūpestingai arba savo elgesiu kitaip pažeidžia darbo drausmę, jei prieš tai (per paskutiniuosius 12 mėnesių) darbuotojui buvo taikytos kokios nors drausminės nuobaudos. Darbo sutartis gali būti nutraukiama ir tuo atveju, jei darbuotojas bent vieną kartą įvykdo šiurkštų darbo pareigų pažeidimą. Šiurkščiu darbo pareigų pažeidimu laikomas nemandagus elgesys, pažeidžiantys konstitucines žmonių teises; bendrovės, įmonės ar įstaigos paslapčių atskleidimas; dalyvavimas veikloje, kuri yra nesuderinama su atliekamo darbo funkcijomis; pasinaudojimas darbuotojo pareigomis, siekiant gauti finansinės ar asmeninės naudos; seksualinis priekabiavimas ar lygių teisių pažeidimas; atsisakymas suteikti informaciją, kai taisyklės numato būtinybę ją teikti; neteisėti finansiniai veiksmai; atvykimas į darbą apsvaigus nuo alkoholio, narkotinių ar toksinių medžiagų; neatvykimas į darbą be pateisinamų priežasčių; atsisakymas atlikti privalomą sveikatos patikrą ir kiti nusižengimai, šiurkščiai pažeidžiantys darbo tvarką.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.