Miesto privalumai jau tūkstančius metų buvo vandentiekis ir kanalizacijos sistema. Jei šios dvi sistemos buvo gerai sutvarkytos, miestai buvo laikomi švariais ir klestėjo. Kaimuose, tuo tarpu šių patogumų nebuvo iki 20 amžiaus vidurio. Tik po antrojo pasaulinio karo miesto technologijos buvo pritaikytos kaime. Taip bionuotekos ir jų tvarkymas atsirado kaimo vietovėse.
Bionuotekos – tai biologinės nuotekos iš mūsų namų tualetų ir vonios. Didelis klausimas, kur panaudotą vandenį dėti, kad jis neterštų aplinkos ir nesudarytų problemų gyvenimui. Juk biologinės nuotekos pasižymi savo kvapu, kurio į aplinką leisti nelabai galima. Taip atsirado nuotekų valymo įrenginiai, kurie yra statomi šalia namų. Jų tikslas – išfiltruoti panaudotą vandenį maksimaliai ir išleisti į netoliese esantį vandens telkinį arba gruntą. Susikaupęs dumblas, jei jį taip galima pavadinti, kartą per ketvirtį yra išvalomas specialia įranga. Nuotekų valymas atliekamas profesionalų, turinčių dumblo siurbimo įrangą. Su šia sistema galima drąsiai gyventi kaime lygiai taip pat patogiai, kaip ir mieste. Nuotekų valymo įrenginiai yra montuojami po žeme, todėl vietos kieme neužima. Be to jie yra visiškai sandarūs, todėl kvapas nesklinda ir nesukeliamas joks diskomfortas.
Nuotekų valymo įrenginių kaina priklauso nuo namo dydžio, gyventojų skaičiaus. Taip pat nuo naudojamų technologijų sudėtingumo. Norint turėti geras sąlygas, reikės pakloti keletą tūkstančių nuotekų valymo specialistams ir montuotojams.
Beje, Lietuvoje veikia apie 10 įmonių, kurios prekiauja itin kokybiškomis nuotekų valymo sistemomis, taip pat užsiima jų gamyba. Nuotekų valymas, pasirodo, yra rimtas verslas, atnešantis nemažai pelno ir sukuriantis daug darbo vietų statybininkams, montuotojams, vairuotojams ir kitiems specialistams.
Bionuotekos yra labai su ekologija susijęs verslas, nes dirbama su atliekomis ir jų pašalinimu. Nekokybiškai atlikti darbai gali grėsti didele ekosistemos katastrofa, dėl to šias sistemas įrenginėja tik profesionalai, turintys atitinkamas licencijas iš aplinkos apsaugos ministerijos ir kitų institucijų. Taip pat nepatartina patiems valyti dumblo, nes jis turi būti išvežamas į specialias saugyklas ir utilizuojamas prieš tai apdirbus chemiškai. Išversti išmatų prie kaimyno tvoros juk nevalia…
Parašykite komentarą