Lietuvoje įmonių registravimas yra prieinamas tiek gyvai, tiek ir internetu. Kiekvienas paslaugą gali pasirinkti tokią, kokia jam yra patogiausia. O kadangi vis daugiau lietuvių keliauja laimės ieškoti į Angliją, o ir vis dažniau jiems ten pavyksta susikurti gerbūvį, ta proga šį kartą straipsnis su keliais patarimais apie tai, kaip vyksta įmonių registravimas internetu Anglijoje (UK) ir Lietuvoje.
Įmonės registravimas internetu Lietuvoje: eiga ir patarimai
- Lietuvoje savo naują įmonę galite registruoti internetu naudodamiesi elektronine Registrų centro klientų savitarnos sistema. Tiesa, tam, kad galėtumėte internetu registruoti įmonę, Jums reikia atitikti dešimties punktų reikalavimų sąrašą. Iš esmės visų formų įmonės yra registruojamos labai panašiai kaip UAB. Dėl to šis patarimų sąrašas tęsiamas pagal UAB formos įmonės registravimui skirtus patarimus.
- Rezervuokite savo pageidaujamą įmonės pavadinimą. Įsitikinkite, kad toks dar nėra užregistruotas.
- Jau minėtoje Registrų centro klientų savitarnos sistemoje pateikite juridinio asmens prašymą registruoti JAR. Kai tik pateiksite visą būtiną informaciją, elektroninė įmonių registravimo sistema suformuos ir pateiks Jums tolimesnius dokumentus: steigimo aktą arba sutartį, įstatus bei prašymą registruoti JAR. Jei įmonės buveinė registruojama patalpų, nepriklausančių steigėjui, adresu, tuomet elektroninė sistema pateikia dar vieną papildomą dokumentą.
- Atidarykite įmonės banko sąskaitą, įneškite ne mažesnę nei 2500 eurų sumą ir taip suformuokite įstatinį kapitalą reikalingą įmonės realizacijai.
- Pasirašykite visus dokumentus naudodamiesi savo kvalifikuotu elektroniniu parašu.
Įmonės registravimas internetu Anglijoje
Procedūra paprastai trunka 24 valandas ir kainuoja 12 svarų. Anglijoje įmonės registravimas prieinamas internetu jeigu:
- Registruojama įmonė yra privati akcinė bendrovė;
- Registruojama įmonė naudoja pavyzdinius įstatus;
- Registruojamos įmonės pavadinime nėra žodžių, kurių naudojimui Jums reikia gauti leidimą.
Prieš įmonės registraciją Jums reikės:
- Įmonės pavadinimo ir buveinės adreso;
- Įmonės direktorių vardų, pavardžių ir adresų, jei yra sekretorių, tuomet reikalingi ir jų duomenys;
- informacijos apie akcininkus ir įstatinį kapitalą;
- informacijos apie žmones turinčius didelę galią kontroliuoti Jūsų įmonę, pavyzdžiui visi turintys daugiau nei 25 procentus akcijų arba visi turintys balsavimo teisę;
- Jūsų standartinio pramonės klasifikatoriaus — NAK kodo (angl. SIC code), tai yra skaičius, kuris identifikuoja Jūsų įmonės veiklą.
Norite patikėti savo įmonės registravimo procesą specialistams? Kreipkitės: https://www.finbiuras.lt/imoniu-steigimas.html.
Parašykite komentarą