Įmonės steigimas ir globalizacija

įmonėsGyvenant šiandieniniame pasaulyje dažnas suvokia, kad dirbant samdomą darbą, retas kuris, neimdamas paskolos, galės įsigyti nuosavą būstą, mėgstamą automobilį, pakeliauti po pasaulį. Dėl šios priežasties tiems, kurie turi nors mažiausių verslininko įgūdžių, geriausia išeitis – tapti sėkmingai veikiančios įmonės savininku. Jei jau turite originalią idėją, kuo galėtumėte užsiimti, turite nuspręsti, koks bus jūsų įmonės tipas.

Dažnas Lietuvos verslininkas įkuria individualią įmonę. Jos savininkas negali būti kitos tokios pat įmonės savininku. Tokiai veiklai, jei joje dirba vienas žmogus, nereikia pradinio kapitalo, tačiau negalima pamiršti, kad IĮ savininkas savo turtu atsako už neįvykdytus įsipareigojimus. Dažnas reiškinys yra ir uždaroji akcinė bendrovė. Jos akcininkai už neįvykdytus įsipareigojimus savo turtu neatsako,bet čia įstatinis kapitalas negali būti mažesnis nei 10 tūkst. Lt. Šios rūšies įmonės akcininkų skaičius gali siekti 249. Sprendimai priimami balsavimo būdu. Įmonei dirbant pelningai, akcininkams pelnas mokamas per dividendus. Galima kurti ir viešąją įmonę, bet tai yra pelno nesiekianti organizacija. Ji siekia tenkinti viešąjį interesą. Siekiant tikslo yra galimybė užsiimti ir komercine veikla, kadangi galima gauti paramą tiek iš fizinių, tiek ir iš juridinių asmenų, pasinaudoti mokestinėmis lengvatomis. Visai neseniai atsiradęs įmonės tipas – mažoji bendrija. Jai įstatinis kapitalas nėra būtinas, tačiau nariai moka įnašus. Gautas pelnas nariams skirstomas proporcingai pagal jų įnašo dydį. Čia sprendimai priimami balsuojant.

Steigiant savo įmonę svarbu atsiminti, vieną svarbiausių pastarųjų dešimtmečių įvykių, padariusių didžiulę įtaką būtent verslui – milžinišką globalizaciją, nulemtą nuolatinio ir greito tarptautinio verslo augimo. Ji  pasižymi išaugusia tarptautine prekyba ir laisva rinka. Globalizaciją pasaulyje lėmė vartotojų poreikių supanašėjimas, globalūs išteklių šaltiniai, rinkodaros galimybės, taip pat prekybos tarp šalių didėjimas, ekonominė šalių integracija, spartūs užsienio investicijų augimo tempai, stiprėjanti tarptautinė finansų rinka, technologijų pažanga, įvairūs konkurenciniai ir išlaidų veiksniai.

Taigi šiandien steigiamos įmonės turėtų būti tarptautinės, kuriamas atsižvelgiant į pagrindines pasaulines verslo tendencijas: globalizaciją, skirtingas kultūras, intensyvaus bendravimo svarbą. Šiuolaikinis verslas, būdamas labai atviras, plečiasi už savo šalies ribų, įmonės bendrauja tarpusavyje, kuria savo padalinius ir atstovybes kitose šalyse ar netgi perkelia gamybą į palankesnę ekonominę zoną.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.