Individuali veikla pagal pažymą

Individuali veikla gali suteikti unikalią galimybę nuosavo verslo pradžiai. Tai vienas ir pagrindinis žingsnis, kurio žengti nedrįsta daugelis, o gaila. Dirbti nemėgstamą darbą, nuolatos patirti stresą ir gyventi rutinoje – ne išeitis. Kiekvienas esame svajoję apie nuosavą verslą, apie galimybę savo talentu pasidalinti su visu pasauliu, na ir, žinoma, iš to užsidirbti. Deja, informacijos trūkumas ir motyvacijos stygius atgrasydavo nuo šių minčių ne vieną kartą, o reikėdavo tiek nedaug…

Verslo pradžia paprastą žmogų gali gluminti. Tai didelis šuolis jo finansinio gyvenimo skalėje, tačiau nereikia į visa tai žiūrėti abejingai. Individuali veikla pagal pažymą, priešingai nei įmonės steigimas, yra daug paprastesnė tiek apskaitos tvarkymo, tiek administravimo atžvilgiu. Ji pasižymi ir šiais žemiau išvardintais privalumais:

  • Individualią veiklą gali steigti pilnametystės sulaukęs fizinis asmuo;
  • Priešingai nei kitos verslo formos, nėra reikalingas steigimo mokestis;
  • Pajamų mokestis turi būti sumokamas pasibaigus metams ir jis yra skaičiuojamas nuo faktiškai gautų pajamų;
  • Galimas platus veiklos pasirinkimas.

Individualios veiklos pažyma – tai dokumentas, pagal kurį asmuo gali verstis legalia, pažymoje nurodyta veikla. Pažyma patvirtina, jog asmuo yra įregistravęs individualią veiklą ir yra atsakingas už jos išlaikymą bei mokesčių mokėjimą.

Tad nuo ko pradėti?

Reikia visai nedaug. Pakanka nuvykti į savo gyvenamosios vietos mokesčių inspekciją (VMI) ir joje užregistruoti vykdomą veiklą. Tiesa, tai galima atlikti ir paprastu bei elektroniniu paštu. Svarbu atminti, jog prašymą reikia pateikti ne vėliau kaip veiklos vykdymo pradžios dieną. Jei nuspręsite nutraukti veiklos vykdymą, tereikės apie tai informuoti VMI. Tai derėtų pranešti ne vėliau kaip prieš 5 darbo dienas. Individuali veikla pagal pažymą yra paprasčiausias būdas užsiimti verslu. Supaprastintos apskaitos dėka tuo užsiiminėti gali kiekvienas fizinis asmuo.

O kaip su mokesčiais?

Metų pabaigoje individualia veikla užsiimantys asmenys privalo deklaruoti savo metines pajamas bei sumokėti mokesčius valstybei. Taip pat jis turi pildyti pajamų – išlaidų apskaitos žurnalą. Pagrindiniai mokesčiai yra šie:

  • Gyventojų pajamų mokestis (GPM):  15% nuo apmokestinamųjų pajamų.
  • Valstybinio socialinio draudimo įmokos (VSD): 28,5% nuo pusės apmokestinamųjų pajamų.
  • Privalomojo sveikatos  draudimo įmokos (PSD): 90 LT – 9% nuo minimalaus mėnesinio atlygio.

Individuali veikla pagal pažymą atveria plačias galimybes tiems, kurie nori patys pajausti atsakomybės jausmą. Tai paprasčiausias būdas užsiimti verslu, kuriuo gali pasinaudoti kiekvienas fizinis asmuo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.