Žyma: buitinė technika

Mūsų virtuvė: kaip prižiūrėti svarbiausius buitinės technikos prietaisus

No Comments

Jei paklaustume jūsų, kokia namų erdvė yra pati svarbiausia ir dažniausiai jūsų aplankoma, ką atsakytumėte? Taip, greičiausiai atsakymas būtų vienas ir tas pats – tai yra jūsų virtuvė! Tačiau jei norime, kad mūsų virtuvė mums tarnautų nepriekaištingai ir padėtų kasdienes maisto gaminimo užduotis atlikti kur kas efektyviau, turime nepamiršti ir apie pačių svarbiausių bei kasdien naudojamų buitinės technikos prietaisų priežiūros ypatumus.

Reguliariai ir tinkamai nesirūpindami savo virtuvine buitine technika, mes labai greitai galime susidurti su rimtais techniniais gedimais ar netgi būtinybe pirkti naują buitinę techniką, patiriant nemenkas papildomas išlaidas. Todėl jei norite, kad jūsų virtuvinė buitinė technika jums tarnautų kaip įmanoma ilgiau, naudinga į pagalbą pasitelkti kelis profesionalų pateikiamus patarimus.

Šaldytuvas – visų svarbiausias

Sutikite, be šaldytuvo išsiversti mums būtų labai sudėtinga – nebent jūs valgote tik kavinėse ir restoranuose, o jūsų šaldytuve didžiąją laiko dalį švilpauja vėjai. Tačiau dažniausiai šaldytuvas mūsų virtuvėse užima ypač svarbią vietą ir be jo gyventi mums taptų per daug nepatogu.

Ir kaip bebūtų paradoksalu, šaldytuvo priežiūra įprastai yra labiausiai nuvertinama, todėl jai skiriama labai nedaug dėmesio. Žinoma, viso to rezultatas būna prastesnis šaldytuvo veikimas, didesnės suvartojamos energijos sąnaudos ir greičiau gendantys maisto produktai, kurie taip pat gali nulemti ir įvairias sveikatos problemas.

  • Būtina reguliariai patikrinti savo šaldytuve laikomų maisto produktų galiojimo laiką, įsitikinant, kad šaldytuve yra tik švieži maisto produktai.
  • Bent kartą per dvi savaites išvalykite šaldytuvo vidų, prieš tai iš jo lentynų išėmę šaldytuve laikomus maisto produktus.
  • Kuomet valote šaldytuvo vidų, iš jo turėtumėte išimti ir lentynėles bei kitas talpas. Valymui pakanka pasitelkti muiliną vandenį. Po valymo, reikėtų kruopščiai švaria šluoste nuvalyti interjerą ir nusausinti paviršius.
  • Jei šaldytuvo viduje yra sunkiai pašalinamų dėmių, jų valymui galite pasitelkti valgomąją sodą.
  • Nepamirškite reguliariai nuvalyti ir šaldytuvo durelių tarpinių, kurios padeda šaldytuve išlaikyti šaltą orą. Jei tarpinės bus susidėvėjusios, šaldytuvo durelės tinkamai neužsidarys ir šaldytuvas praras šaltą orą, neigiamai paveikiant tiek maisto produktų šaldymą, tiek ir suvartojamos elektros energijos sąnaudas.
  • Kartas nuo karto patikrinkite už šaldytuvo esančią kondensatoriaus ritę. Jos neturėtų dengti nešvarumai ar dulkės.
  • Reguliariai patikrinkite, kokia temperatūra vyrauja šaldytuve ir šaldymo kameroje. Jei pastebite, kad temperatūra pakilo nors jokių nustatymų nekeitėte, turėtumėte kreiptis į buitinės technikos remonto meistrus.

 

orkaitė

Viryklė, kaitlentė ir orkaitė

Tikrai ne kiekvienas žmogus kasdien maisto gaminimui naudoja mikrobangų krosnelę. Viryklė, kaitlentė ar orkaitė yra naudojamos kur kas dažniau. Be to, tai taip pat yra pripažįstami kaip vieni iš pačių svarbiausių kiekvienoje virtuvėje esančių buitinės technikos prietaisų.

Todėl lygiai taip pat kaip ir jau minėto šaldytuvo atveju, šie buitinės technikos prietaisai privalo būti tinkamai ir kruopščiai prižiūrimi. Žinoma, viryklė arba kaitlentė dažniausiai sulaukia kur kas daugiau dėmesio nei kiti buitinės technikos prietaisai, nes tokios buitinės technikos paviršius užsiteršia gerokai greičiau ir visa tai yra matoma plika akimi.

Jų valymui reikėtų pasitelkti viryklėms ir kaitlentėms skirtas valymo priemones bei valymo kempinėles. Tuo tarpu orkaitės valymui prireikia daugiau pastangų, todėl jei orkaitėje yra savaiminio išsivalymo funkcija, prieš pradedant jos valymą rankomis, reikėtų pasitelkti šią funkciją.

Tačiau jei jūsų viryklė, orkaitė ar kaitlentė ėmė veikti nebe taip efektyviai ar visiškai sutriko tam tikros jos funkcijos, jums turėtų pagelbėti viryklių, orkaičių ar kaitlenčių remontas (https://www.vilniausmeistrai.eu/aptarnaujama-technika/kaitlentės-remontas/), kurį siūlo šios srities profesionalai.

Įmontuojami šaldytuvai: ką apie juos turi žinoti kiekvienas?

Iš visų XIX a. pabaigoje sukurtų technikos stebuklų, šaldytuvas tapo nepamainomu ir pirmo būtinumo buities prietaisu, be kurio neapsieina daugelis žmonių. Pagrindinė šio prietaiso paskirtis – suteikti sąlygas maisto produktams būti žemoje temperatūroje ir juos išlaikyti šviežius bei kokybiškus kaip įmanoma ilgiau. Bėgant laikui ir sparčiai tobulėjant technologijoms, šaldytuvai tapo svarbūs ne tik dėl pagrindinės savo paskirties, bet ir dizaino funkcijos. Žmonės vis dažniau nori, kad jis ne tik būtų patogus naudoti ir ilgaamžis, bet ir puoštų jų virtuvės interjerą. Geriausiai šį norą išpildo įmontuojami šaldytuvai, kurie padeda išlaikyti vienodą stilių ir šiam gigantiškam prietaisui puikiai prisiderinti prie aplinkos bei kitų baldų ar buities prietaisų. Jei dar nesate turėję įmontuojamo šaldytuvo, tačiau galvojate apie jo įsigijimą, greičiausiai jums kirba labai daug minčių. Pabandysime atsakyti į pagrindinius žmonėms kylančius klausimus apie įmontuojamus šaldytuvus.

Kaip pasirenkami įmontuojami šaldytuvai?

Įmontuojami šaldytuvai gali būti labai skirtingų gamintojų ir modelių, todėl jį rinktis vertėtų pagal individualius poreikius. Į virtuvę integruoti galima ir visiškai nedidelius, po stalviršiu montuojamus šaldytuvus, ir įprastos talpos prietaisus su šaldikliais. Populiariausi įmontuojami šaldytuvai yra su atskiru šaldikliu, kuris įrengtas apačioje.

Kokio dydžio gali būti įmontuojami šaldytuvai?

Dažnai įmontuojami šaldytuvai yra ne tokie talpūs, kokie gali būti įprasti, nes jų aukštis siekia 177 cm, o plotis yra siauresnis. Tačiau šią problemą galima nesunkiai išspręsti šaldiklį montuojant atskirai nuo šaldytuvo arba projektuojant virtuvę numatyti papildomas vietas, kuriose būtų galima įrengti keletą mažesnių šaldytuvų ar šaldiklių, atitinkančių skirtingus poreikius ir skirtų įvairioms produktų grupėms laikyti.

Kaip prižiūrimi įmontuojami šaldytuvai?

Įmontuojamiems šaldytuvams reikalinga nuolatinė oro cirkuliacija, todėl savininkams patariama periodiškai nusiurbti šaldytuvo gale esantį aušintuvą. Taip pat montuojant šaldytuvą reikia palikti tarpus, pro kuriuos galėtų išeiti ir įeiti oras iš kompresoriaus, kitaip prietaisas gali pradėti dažnai gesti. Na, o kitos priežiūros priemonės priklauso nuo paties šaldytuvo funkcionalumo: tai atitirpinimas, valymas ir kt.

Ar visuomet elektrinės orkaitės pranašesnės už dujines?

orkaites

orkaitesVirtuvės įrengimas kiekvienuose namuose yra labai reikšmingas ir jam dažniausiai skiriama ne tik nemaža suma pinigų, bet ir daug laiko apsvarstymams ir sprendimų priėmimas. Labai svarbi virtuvės dalis yra buitinė technika. Renkantis ją, reikėtų apgalvoti apie ilgai tarnaujančius prietaisus, kurie ne tik gražiai atrodys, bet ir atitiks Jūsų lūkesčius. Vienas svarbiausių sprendimų yra orkaitės tipas. Dažniausiai žmonėms sunku apsispręsti, ar orkaitė turėtų būti elektrinė, ar dujinė. Šį kartą norime pasverti abu pasirinkimus.

Norintiems sutaupyti – dujinė

  • Vienas pagrindinių privalumų, renkantis dujinę orkaitę yra būtent ekonomiškumas. Kaip žinia, dujos yra gerokai pigesnės nei elektra, kai kalbame apie maisto gamybą. Todėl daugelis žmonių, kurie nenori išleisti daug pinigų virtuvės funkcionalumui, renkasi būtent šį variantą.
  • Kita priežastis, kodėl žmonės renkasi dujines orkaites yra pripratimas. Ankščiau elektrinės orkaitės būdavo itin retas egzempliorius, tad žmonės, kurie pripratę maistą gaminti būtent dujomis veikiančioje orkaitėje, nesiryžta pereiti prie elektrinės. Tad šio tipo pirkėjai drąsiai perka dujines orkaites ir jomis naudojasi.
  • Be to, sakoma, kad nuo to, ar orkaitės tipas dujinis ar elektrinis, skiriasi joje gaminto maisto skonis. Tiesa tai ar ne, reikia spręsti kiekvienam pagal save, tačiau buitinių prekių parduotuvėje dažnai dujines orkaites renkasi žmonės, kurie bijo, jog maistas, gamintas su elektra, neturės tikrojo savo skonio.

Elektrinė ieškantiems naujovių

  • Tiems žmonėms, kurie gamina daug ir mėgsta virtuvėje eksperimentuoti, ikrai geriau rinktis elektrinę viryklę. Dažniausiai joje būna mažiausiai 6 skirtingi gaminimo tipai bei papildomas – kepimo griliuje rėžimas. Tai paįvairina patiekalus, kuriuos galėsite pagaminti savo orkaitėje. Galite išbandyti ne tik įvairias funkcijas, bet ir naujus, dar negamintus šedevrus virtuvėje.
  • Tiems žmonėms, kurie gamindami virtuvėje nemėgsta stebėti per orkaitės langelį, tikrai geriau rinktis elektrinį variantą. Nors naujausios viryklės dabar jau kone visos turi apsaugą nuo dujų nutekėjimo, visgi, elektrinė orkaitė suteikia gerokai daugiau pasitikėjimo ir saugumo jausmo. Nereikia nuolat stovėti prie viryklės ir stebėti, ar gaminimas vyksta tinkamai. O užstačius laikmatį, orkaitė pati išsijungia, tad nereikia nuolat sekti gaminimo laiko, bijant, kad maistas neperkeptų.