Žyma: sodas

Sodo prekės: kokius pagalbininkus turi turėti kiekvienas sodininkas?

No Comments
crop photo of person planting seedling in garden soil
sodas daržas
Photo by Karolina Grabowska on Pexels.com

Sodininkystė yra puiki veikla, jei užsiimate sodininkyste galite mėgautis gamta ir tuo pačiu auginti sveiką maistą, augalus. Norint turėti gražią sodybą, svarbu pasirūpinti tinkama įranga ir prekėmis, kurios padės jums prižiūrėti sodą. Jei ieškote aukštos kokybės prekių sodui, verta apsilankyti internetinėje parduotuvėje sodasirnamas.lt, kur galite rasti platų prekių asortimentą, skirtą sodui.

Kokios prekės reikalingos kiekviename sode?

  • Viena iš svarbiausių prekių sodui yra įrankiai. Jums prireiks kokybiškų šakių, kauptukų, grėblio, kirvio ir kitų įrankių, kurie padės jums tvarkyti medžius, šakas ir kitus darbus atlikti lengvai ir efektyviai. Taip pat būtina turėti tinkamą saugumo įrangą, pvz., pirštinės, saugos akinius, norint apsisaugoti nuo galimų sužalojimų darbo metu.
  • Kitos svarbios prekės sodui yra sodo dirvožemio ir augalų priežiūros priemonės. Tai apima dirvos pH matuoklius, trąšas, sėklų daigumui pagerinti skirtus preparatus, herbicidus, insekticidus ir fungicidus. Šios priemonės padės užtikrinti gerą augalų sveikatą, atsparumą kenkėjams ir ligoms bei didesnį derlių.
  • Kitas svarbus aspektas yra laistymo sistema. Sodui reikia reguliaraus laistymo, ypač sausomis ir karštomis dienomis. Galite įsigyti laistymo sistemą, kurioje yra laistymo vamzdeliai, purkštuvai, vandens tiekimo konteineriai ir filtrai. Tai padės užtikrinti, kad augalai būtų tinkamai aprūpinti vandeniu ir gaus pakankamą drėgmės kiekį.
  • Be to, sode būtina turėti tinkamą apsaugą nuo kenkėjų ir žvėrių. Vienas iš būdų tai pasiekti yra naudojant apsaugos tinklus, elektrinius tvoros aparatus arba žvėrių atbaidymo priemones. Tai padės išvengti jūsų augalų ir derliaus sužalojimo.
  • Sodui taip pat reikalingos prekės, skirtos augalų sodinimui ir priežiūrai. Įsigykite sėklas, sodinukus, sodo medžius ir krūmus, trąšas bei kitas priemones, kurios padės augalams geriau augti ir vystytis.

Norint sėkmingai prižiūrėti sodą, reikia pasirinkti aukštos kokybės prekes. Sodininkystės internetinė parduotuvė https://sodasirnamas.lt gali būti puikus šaltinis, kur galima įsigyti visas reikalingas prekes sodui. Jų asortimente rasite įvairius įrankius, dirvožemio ir augalų priežiūros priemones, laistymo sistemas, apsaugos priemones ir daug kitų reikalingų prekių.

Rūpinkitės savo sodu su meile ir aukštos kokybės prekėmis ir jūs galėsite mėgautis gražiais ir derlingais rezultatais visą sezoną.

Categories: Aplinka

Tags: , ,

Profesionalus kraštovaizdžio tvarkymas

No Comments

Kraštovaizdžio priežiūra gali atrodyti gana lengva užduotis. Būdami namų savininkais, galbūt net didžiuojatės galėdami prižiūrėti savo kiemą. Tačiau iš tikrųjų kraštovaizdžio tvarkymas tampa gerokai veiksmingesnis, jei šie darbai yra patikimi profesionalams.

Sveikos žolės užtikrinimas

Vejos pjovimas tikriausiai yra viena iš tų užduočių, su kuria turėtumėte susitvarkyti patys, tiesa? Reikalas tas, kad dauguma žmonių nežino, kaip tinkamai pjauti veją. Jie ją pjauna kuo trumpiau, kad nereikėtų pjauti taip dažnai, tačiau per trumpai pjaunant žolę, ji tampa labiau pažeidžiama ligų ir kenkėjų. Profesionalūs kraštovaizdžio tvarkymo paslaugų teikėjai puikiai žino, kokio aukščio turėtų būti skirtingų rūšių žolė, kad ji visuomet išliktų sveika.

Profesionalios įrangos naudojimas

Profesionalai naudoja aukštos klasės kraštovaizdžio tvarkymui skirtą įrangą, o tai reiškia, kad jie gali naudoti įrankius, kurie geriausiai tinka konkrečiai užduočiai atlikti. Tuo tarpu dauguma nekilnojamojo turto savininkų turi nedidelę dalį būtinos įrangos ir sodo technikos. Be to, anaiptol ne visuomet turima technika yra tinkamai ir reguliariai prižiūrima. Todėl akivaizdu, jog norimą rezultatą pasiekti tampa daug lengviau, jei naudojamasi profesionalų paslaugomis.

Sutaupoma laiko ir išvengiama sunkaus darbo

Gerai kraštovaizdžio būklei palaikyti reikia daug laiko. Turite ne tik reguliariai pjauti veją, bet ir genėti krūmus bei medžius, valyti šiukšles iš savo sklypo, tręšti veją ir augalus bei pasirūpinti, kad viskas būtų tinkamai laistoma. Tai tik kelios pagrindinės užduotys – neskaitant paties kraštovaizdžio projektavimo ir augalų sodinimo. Tai ne tik užima daug laiko, bet ir reikalauja daug sunkaus darbo. Jei nežinote, kaip turėtumėte teisingai atlikti atitinkamus darbus, galite padaryti daug brangiai kainuojančių klaidų, todėl išmintingiau kreiptis į aplinkos tvarkymo specialistus.

Saugoma aplinka

Daugelis nekilnojamojo turto savininkų ne tik mažina vandens ir energijos suvartojimą – abu šie dalykai padės jūsų kraštovaizdį padaryti ekologiškesnį – bet ir perka kraštovaizdžio formavimo produktus, pavyzdžiui, trąšas ir pesticidus, kurie kenkia aplinkai, o netinkamai naudojami gali net sukelti rimtų sveikatos problemų. Patyrę kraštovaizdžio tvarkymo specialistai turi prieigą prie ekologiškesnių produktų ir žino, kaip juos saugiai naudoti.

Tinkamų augalų pasirinkimas

Kraštovaizdžio tvarkymo profesionalai puikiai žino, kokie augalai geriausiai tinka mūsų klimato sąlygomis, o tai labai svarbu kuriant kraštovaizdį, kuris ištisus metus atrodys nepriekaištingai. Sodinant augalus, kurie nepritaikyti mūsų klimatui, bus sunku juos išlaikyti gyvus ir sveikai atrodančius, be to, tai gali kainuoti brangiau, nes ilgainiui juos teks pakeisti.

Padidinama turto vertė

Kraštovaizdžio tvarkymo paslaugų teikėjai geba kurti gražius, unikalius ir darniai derančius kraštovaizdžio dizainus. Jie gali pasinaudoti unikaliomis jūsų nekilnojamojo turto savybėmis ir sukurti kraštovaizdį, kuris sužavės kiekvieną praeivį ar svečią. Pasitelkdami profesionalius kraštovaizdžio dizaino kūrėjus, padidinsite savo turto vertę. Todėl jei neužilgo planuojate savo namui ieškoti naujų savininkų ir galvojate apie namo pardavimą, tokie sprendimai gali padėti lengviau pritraukti potencialius pirkėjus ir gauti daug didesnę kainą.

Maksimaliai išnaudojamas kraštovaizdis

Apsispręsti, ką daryti su savo kraštovaizdžiu, gali būti nelengva, ypač jei aplink savo namą turite mažesnį žemės plotą. Tuo tarpu kraštovaizdžio tvarkymo profesionalai gali pritaikyti pačius optimaliausius sprendimus ir maksimaliai išnaudoti kiekvieną jūsų kiemo plotelį – net jei jums iki šiol atrodė, jog jūsų rankos yra surištos ir neturite galimybės pasiekti norimo rezultato. Taigi, nepamirškite, kad net ir nedidelio ploto kiemą galima paversti labai gražiu ir funkcionaliu – tam tereikia sau į pagalbą pasitelkti šios srities profesionalus.

Categories: Namai

Tags: , ,

Fiskars įrankiai: 350 metų patirties ir pažangių technologijų sintezė

Fiskars

FiskarsVargu ar šiandien rastumėm žmogų, kuris bent ausies „krašteliu“ negirdėjo Fiskars įmonės vardo. O jei negirdėjo, tai tikrai yra matęs oranžinės ir juodos spalvos dueto, kuris jau tapo šios įmonės neatsiejama įvaizdžio dalimi, namų apyvokos, sodo bei daržo reikmenis. Fiskars korporacija jau 350 metų gamina ir prekiauja namų apyvokos reikmenimis, sodo ir daržo prietaisais bei rakandais.

O viskas prasidėjo, kai 1649 m. Suomijoje, Fiskars kaime, įsikūrusiame vos 100 km nuo Helsinkio, buvo atidaryta plieno perdirbimo gamykla. Fiskars gaminami metaliniai įrankiai tapo tikru perversmu Suomijos žemės ūkyje. Jei iki tol suomiai garsėjo kaip šiaurės elnių augintojų tauta, tai po Fiskars gamyklos įkūrimo, jie tapo klestinčia agrarinės kultūros šalimi.

Visgi, didžiausia žemės ūkio revoliucija Suomijoje ir visame pasaulyje įvyko tada, kai pasaulį išvydo pirmasis metalinis plūgas. Fiskars pasinaudojo palankiai susiklosčiusia ekonomine ir istorine padėtimi ir pradėjo gaminti aukštos kokybės žemės ūkio padargus. Tiesa, vien plūgais ir kitais žemės ūkio darbams reikalingais prietaisais Fiskars bendrovė neapsiribojo. Netrukus prasidėjo ir kirvių, žirklių, peilių, kastuvų ir kitų sodo, daržo ir namų apyvokos reikmenų, be kurių šiandien tiesiog negalėtume įsivaizduoti savo kasdienybės, gamyba. O pasibaigus Antrajam pasauliniam karui, šios suomių bendrovės „taikiklis“ nusitaikė į JAV rinką. Nepaisant milžiniškos konkurencijos, Fiskars įrankiai užkariavo ir amerikiečių simpatijas.

Šiandien Fiskars yra viena geriausiai pasaulyje žinomų korporacijų, kuri gamina ir prekiauja sodo, daržo ir namų apyvokos įrankiais ir prietaisais. Geriausiai žinomos yra oranžinės, plastikinėmis rankenomis Fiskars žirklės, kurios buvo pradėtos gaminti dar 1679 m.   Nuo tada jų visame pasaulyje yra parduota daugiau nei vienas milijardas.  Tuo tarpu, lietuviai pamėgo šios įmonės peilius, kirvius, puodus bei sodo žirkles, todėl daugelio mūsų namuose nesunkiai rastumėm, ką nors ir Fiskars produkcijos asortimento.

Fiskars – ilgametės patirties ir kokybės garantas. Visa įmonės gaminama produkcija pasižymi ilgaamžiškumu, ypač aukšta kokybe, patikimumu ir nepriekaištingu dizainu. Tad, pasirinkę Fiskars gaminius, tikrai nenusivilsite.

 

 

Kokybiškas kompostas: kompostavimo specialistų patarimai

kompostas

kompostasKompostavimas paremtas gana griežtomis taisyklėmis – jei norite, kad kompostas išlaikytų geriausias savo savybes ir būtų naudinga trąša lauko ir kambario augalams, privalote laikytis specialistų rekomendacijų, apibrėžiančių komposto laikymą, priežiūrą, vėdinimą ir drėkinimą.

Kompostavimo darbai pradedami pavasarį arba paskutinį vasaros mėnesį. Nors kompostas gaminamas iš įvairių žalių atliekų ir maisto likučių, rekomenduojama naudoti greitai pūvančias atliekas. Tiesa, lėčiau yrančios komposto medžiagos – medžio šakos ar žievė – sugers skysčių perteklių ir užtikrins tinkamą proceso eigą. Nepamirškite, kad stambias šakas būtina susmulkinti arba sukapoti.

Kompostavimui būtinas tinkamas drėgmės ir šilumos kiekio palaikymas. Jei komposto krūva padėta sausoje ir saulėtoje vietoje, kompostą būtina kelis kartus palaistyti ir apvartyti. Jei kompostas yra drėgnas (pvz., veikiamas dažno lietaus), būtina įmaišyti sausų atliekų, pvz., durpių, lapų ar šiaudų. Nepamirškite pasirūpinti komposto apsauga nuo kenkėjų, t. y. jokiu būdu į kompostavimo dėžę nedėkite ligotų augalų.

Jei galite skirti daugiau vietos ir norite nuolatos turėti organinių trąšų, statykite ne vieną, o kelias kompostines. Tinkamiausia vieta – sklypo pavėsis. Nors vienas dažniausių sprendimų komposto brandinimui – didelė duobė, vis dėlto joje organinės atliekos ima rūgti ir pradeda dvokti. Specialistai rekomenduoja rinktis patogią ir funkcionalią kompostavimo dėžę, užtikrinančią geriausią rezultatą. Jei dėžės neturite, atliekas kraukite į krūvą, kurią galite aptverti nedidele tvora.

Kompostavimas gali būti įgyvendinamas keliomis sistemomis. Dažniausia – vieno arba dviejų komposto dėžių sistema, t. y. viskas supilama į vieną krūvą, jei atliekų labai daug – naudojama antra dėžė. Antroji dėžė būtina, kai pirmasis kompostas siekia vieno metro aukštį. Nepamirškite, kad komposto krūva yra pildoma palaipsniui – pirmiausia subręsta apatinis komposto sluoksnis, kuris vėliau perdedamas į kitą vietą. Itin dažna kompostavimo sistema – trys konteineriai, t. y. vienoje iš dėžių laikomas subrendęs kompostas. Vienas greičiausių kompostavimo būdų – sukamoji kompostavimo sistema, kurios metu kompostas ruošiamas specialiame sukamajame konteineryje.

Aukštos kokybės kompostui būtina tinkama temperatūra ir reguliarus vėdinimas. Specialistai tvirtina, kad geram kompostui būtina palaikyti 45–65° C temperatūrą. Jei komposto krūvoje temperatūra kyla, sumažėja maistingų medžiagų kiekis. Jei temperatūra krenta, gali būti kad atliekos yra per sausos arba trūksta drėgmės. Geriausiam rezultatui užtikrinti drėgmė brandinamoje krūvoje turėtų siekti 60 proc. Aukščiausios kokybės produktui būtinas papildomas tręšimas. Nepamirškite, kad trąšos parenkamos įvertinus kompostuojamą produktą, pvz., jei kompostuojate žaliąsias sodo atliekas, jums bus reikalingos fosforo ir kalio trąšos. Subrendęs kompostas turi būti sijojamas, siekiant atskirti akmenukus ir kitas neyrančias priemaišas.