Nesvarbu, ar norite naujausio iPhone su išmaniosiomis technologijomis, ar senesnės kartos „neprotingo“ mobiliojo telefono – skelbimų portalai yra puiki vieta rasti ir vieną, ir kitą variantą. Mobiliųjų telefonų salonai užsikelia nežmoniškas kainas, bet ne todėl, kad jie godūs šunsnukiai, bet paprasčiausiai dėl to, kad kitu atveju jie taptų nepelningi: juk reikia mokesčius mokėti, darbuotojams atlyginimus dalinti, už komunalines paslaugas atsiskaityti. Kuo didesnė įmonė, tuo brangesnės jos prekės. Tačiau pirkdami tą patį daiktą iš individualiai dirbančio perpardavinėtojo jūs galite nemažai sutaupyti, nes jis užsikelia kainą tik tiek, kad padengtų pagrindinius savo mokesčius, konkuruotų su kitais verslininkais ir pasiliktų truputį sau. Taigi, kainų atžvilgiu pranašumas aiškus, tačiau kaip kiti aspektai? Pirkdami parduotuvėje gaunate garantijas, aptarnavimą ir kitas privilegijas. Mobilieji telefonai iš salonų, rodosi, daug patikimesni. Bet tai tik iliuzija, kurią prasklaidyti galima esminėmis taisyklėmis, kurių būtina laikytis perkant telefoną iš internetinių skelbimų.
Garantija. Jei perkate iš perpardavinėtojo, būtinai pasiteiraukite apie aparato garantiją. Ar ji yra? Kuriam laikui? Ar ji vietinė, ar kitos šalies? Visa tai jums turi būti svarbu, nes mobilieji telefonai turi tendenciją gesti, kaip ir visi kiti elektroniniai prietaisai, o mokėti už remontą visada skaudu, kai daiktą turi ne taip jau ir ilgai.
Naujas ar naudotas? Apie tai turite pagalvoti iš karto. Ar jums nerūpi, kad daiktą jau naudojo kažkas kitas? Ar jums reikia to pirmą kartą atidarytos pakuotės kvapo? Atmetus paprasčiausius principus, naudoto mobiliojo telefono patikimumas krenta. Kaip ir kaina. Jei esate labai taupus, galbūt naudota prekė tikrai tinkamas pasirinkimas. Tačiau vis tiek visada pasiteiraukite apie garantiją. Patikrinkite būklę. Nebijokite klausti pardavėjo klausimų, kurie jus domina.
Kilmės šalis. Nekalbam apie tai, kur telefonas pagamintas. Ar iš salono, ar iš perpardavinėtojo – telefonas visada kilęs iš ten pat. Tačiau jums turi rūpėti, iš kur perpardavinėtojas gavo šią prekę. Dažnai mobilieji telefonai perkami užsienyje, nes ten jie pigesni – taip pardavėjai ir daro pelną. Jei mobilusis iš užsienio, pasiteiraukite, kokio tipo yra įkrovėjas. Užsienio šalių elektros lizdai kitokios formos, nei Lietuvoje, todėl po to jums gali tekti pirkti labai negražų adaptorių, jei norėsite (o galiausiai ir turėsite) pakrauti savo aparatą.
Parašykite komentarą