Ruošiamės studijoms: kas geriau nešiojami ar stacionarūs kompiuteriai?

stacionarūs kompiuteriaiPradėjus studijuoti, daugeliui abiturientų atsiveria visai naujas pasaulis: kitas miestas, naujos pažintys, įdomios paskaitos ir pan. Visgi, reiktų nepamiršti, kad universitetas ne tik pramogos ar nauji draugai, tai – studijų vieta, kur teks išties ne vieną naktį pasėdėti prie knygų ir kompiuterio, ruošiantis seminaras, atsiskaitomiesiems darbams ir egzaminams, todėl studentas be kompiuterio yra tarsi be rankų.

Jei planuojate pirkti naują kompiuterį, turbūt kyla klausimas, kas geriau: nešiojami ar stacionarūs kompiuteriai?

Nešiojami kompiuteriai yra geriausias pasirinkimas tiems studentams, kuriems svarbu, kad jis būtų visada šalia. Didžiausias nešiojamo kompiuterio privalumas – galimybė prisijungti prie bevielio interneto tinklo, kuris šiuo metu Lietuvoje yra ir universitetuose, ir prekybos centruose ar net autobusuose.  Be to, nešiojami kompiuteriai kompaktiški, pakankamai lengvi, todėl juos galima neštis į paskaitas, jei nesinori paskaitoje pateiktos informacijos konspektuoti sąsiuvinyje. Visgi, reikia pripažinti, kad nešiojami kompiuteriai nėra tokie galingi, kaip stacionarūs, juose mažiau jungčių ir mažiau atminties, todėl įpusėjus studijas gali teikti papildomai pirkti išorinį kietąjį diską. Be to, šių kompiuterių remontas yra brangesnis, o atnaujinimo galimybės ribotos.

Tuo tarpu, stacionarūs kompiuteriai yra puikus pasirinkimas, jei reikia galingo prietaiso. Be to, stacionarų kompiuterį galima pagerinti, pakeičiant pasenusius kompiuterio elementus naujesniais. Stacionarūs kompiuteriai puikus pasirinkimas, jei studijų metu tenka dirbti su specifinėmis projektavimo, nuotraukų apdorojimo ar kitomis, programomis, kurios reikalauja daug vietos ir didelio greičio, nes nešiojamas kompiuteris šių programų gali tiesiog „nepavilkti“. Galiausiai reikia atminti, kad stacionarių kompiuterių tarnavimo laikas yra gerokai ilgesnis. Tai lemia daugybė priežasčių: stacionarus kompiuteris nepatiria „turbulencijos“, kurią tenka iškęsti nešiojamam kompiuteriui kelionių metu, stacionaraus kompiuterio aušinimo sistema ne taip greitai apsivelia dulkėmis ir t.t.

Tiesa, kompiuterio pasirinkimui įtakos turi ir užklasinė veikla: jei laisvu nuo studijų laiku mėgstate žaisti kompiuterinius žaidimus, stacionarus kompiuteris – optimaliausias pasirinkimas, o jei esate filmų mėgėjas, pakaks ir nešiojamo kompiuterio.

Taigi, galima daryti išvadą, kad nešiojami kompiuteriai – tai judėjimo laisvė ir mobilumas, o stacionarūs kompiuteriai – galia ir našumas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.