Šviesolaidinis internetas – populiariausias pasirinkimas daugumoje namų ūkių

Šviesolaidinis internetas – plačiajuostis ryšys, šiuo metu galintis pasiekti net iki 2 Gbps greitį, nesukeldamas uždelsimo. Šiai technologijai naudojami šviesolaidiniai kabeliai, kurie duomenis persiunčia įspūdingai greitai – beveik kaip 70 procentų šviesos greičio.

Šviesolaidiniai kabeliai nėra tokie jautrūs atšiaurioms oro sąlygoms, kaip kiti kabeliai. Dėl šios priežasties jūsų pasirinktas interneto tiekėjas gali pasiūlyti žymiai mažesnę galimų gedimų riziką. Šviesolaidinis internetas taip pat mėgstamas ir dėl atsparumo įvairiems elektros trikdžiams. Turbūt jau būtų sunku surasti nors vieną namų ūkį Lietuvoje, kuris naudojasi senuoju kabeliniu internetu, o ne šviesolaidiniu.

Šviesolaidinis internetas idealiai tinka visuose namuose, kuriuose netrūksta veiksmo. Prie šio interneto gali jungtis keli vartotojai su skirtingais savo naudojamais įrenginiais. Interneto tiekėjas siūlo vartotojams:

  • mėgautis sklandžiais internetiniais žaidimais ir vaizdo pokalbiais su draugais bei šeima;
  • per kelias minutes, o ne kelias valandas, sukurti visas standžiojo disko atsargines kopijas „debesyje“, įskaitant didelės apimties nuotraukas ir vaizdo įrašus;
  • vos per kelias sekundes atsisiųsti 2 valandų trukmės HD kokybės filmą iš interneto. Palyginimui: su įprasto interneto paslauga toks veiksmas trunka 30 ar daugiau minučių.

Šiek tiek istorinių faktų

Daugelis žmonių šviesolaidinį internetą įsivaizduoja kaip visiškai naują technologiją, tačiau tiesa ta, kad ši technologija atsirado dar aštuntajame dešimtmetyje. Tada ji buvo pirmą kartą panaudota telekomunikacijų srityje.

1988 metais po vandenynu buvo nutiesti šviesolaidiniai kabeliai, kurie sujungė JAV su Europa. Metams bėgant, po vandeniu buvo tiesiama vis daugiau šių linijų. Vis didėjantis šviesolaidinių kabelių kiekis pasižymėjo didelės spartos galimybėmis ir patikimu duomenų perdavimu, o tai leido pasiekti milžinišką pažangą telekomunikacijų srityje. Mūsų šiuo metu turimas informacinis amžius gyvuoja praktiškai tik dėl šviesolaidinių tinklų technologijos.

Išsivysčiusiose šalyse šviesolaidiniai kabeliai keitė senuosius varinius ir sudarė mūsų dabartinių interneto tinklų „branduolį“. Šviesolaidinių linijų įrengimas tapo ne tik naudingesniu, bet ir ekonomiškesniu pasirinkimu, lyginant su varinėmis. Šiandien didžiulis šviesolaidinių kabelių tinklas yra nusidriekęs po visą Žemės rutulį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.