Neseniai teko vienai pažįstamai patarti, kokį fotoaparatą rinktis. Fotoaparatą ji naudoja retai, dažniausiai kelionių ir atostogų metu, kartais bet kolegų vakarėlius ir šventes. Bendrai paskaičiavus, jis ištraukiamas kartą per du mėnesius. Elektroninėje parduotuvėje Pigu.lt ji išsirinko keletą variantų ir paprašė patarimo, kurį pirkti. Atmetimo būdu likome prie mažo kompaktiško Sony ir kiek didesnio Kodak fotoaparato su geru sugriebimu rankai ir ilgu išvažiuojančiu objektyvu.
Pats išsirinkčiau pastarąjį, tačiau moteriškesnis pasirodė mažytis Sony. Jis taip pat turi 20 megapikselių, o gamintojas užtikrina, kad fotoaparatas kokybiškas. Kodėl didesni fotoaparatai taip traukia žmones?
Tai vadinamieji tarpiniai fotoaparatai tarp visiškai mėgėjiško ir profesionalaus fotoaparato. Jų yra labai gerų modelių ir fotografuoja iš tiesų puikiai. Be to, kaina yra labai priimtina. Štai pavyzdžiui Canon Powershot SX420 IS kainuoja vos 255 eurus, o Kodak AZ421 – tik 155 eurus. Tokią kainą gali sau leisti bet kuris fotografijos mėgėjas.
Kodėl jie tokie populiarūs? Kodėl gamintojai dabar gamina būtent tokius fotoaparatus? Pasižiūrėkite į naujausius modelius Panasonic LX100 arba Leica Q arba Olympus OM-D E-M10 II ar Sony A7R II. Jie pasaulyje pripažįstami geriausiais ir yra būtent tarpiniai variantai tarp kompaktinių ir veidrodinių.
Priežasčių yra kelios.
Pirmiausia – tai priartinimo galimybė. Su tokiais nekeičiamais objektyvais galimas mechaninis artinimas 12-20 kartų. Kompaktiniuose fotoaparatuose tokio artinimo nėra, yra tik skaitmeninis. Židinio nuotolis taip pat svarbu. Jei jau prakalbome apie tokius techninius dalykus, kaip židinio nuotolis, tai reiktų paminėti, kad šiuose didesniuose fotoaparatuose yra visi rankiniai nustatymai. O tai reiškia, kad fotografas gali pats pasireguliuoti išlaikymą, ISO ir kitus parametrus, kad padarytų įspūdingas nuotraukas esant tam tikram apšvietimui. Šalia to jie visi turi iš karto nustatytus režimus (sportas, vakarėlis, maistas, paplūdimys ir t.t.) paprastam ir greitam fotografavimui.
Atlenkiama blykstė – dar vienas šių fotoaparatų bruožas. Tik labai retas turi galimybę prijungti blykstę, nes ji dažniausiai būna atlenkiama automatiškai. Be to ji yra kur kas galingesnė, nei kompaktiniuose fotoaparatuose.
Vienas bruožas, kuris skiria mėgėjus fotografus nuo entuziastų (būtent jiems skirti tokie fotoapratai) – pasirinkimas iš kelių geriausių kadrų. Mėgėjas spaudžia mygtuką ir žino, kad nuotrauka jau padaryta. Entuziastas, kaip ir profesionalas vieno mygtuko paspaudimu daro 5 ar net 10 kadrų ir pasirenka, kuris pavyko geriausiai. Didesni fotoaparatai turi šią funkciją, todėl yra mėgiami visų, kas šiek tiek išmano fotografiją.
Pabaigai – argumentas iš grynai vyriškos pozicijos. Labai malonu kažką tvirtai laikyti rankoje ir nebijoti sulaužyti…
Parašykite komentarą