Apšvietimas kiekvieno iš mūsų namus gali paversti patrauklesniais ir jaukesniais, tačiau lygiai taip pat jis gali sukurti visiškai priešingą atmosferą. Žinoma, prasto apšvietimo atveju dienos metu namai gali atrodyti kuo puikiausiai, tačiau sutemus visa tai labai akivaizdžiai išryškės. Todėl apšvietimas vaidina ypatingai svarbų vaidmenį kiekvieno būsto vidaus interjere. Jei tai suprasite ir pasirūpinsite, kad jūsų būste apšvietimas būtų profesionaliai suprojektuotas, užtikrinsite, jog namuose bus jauku, patogu ir praktiška gyventi.
Lengvai pritaikomi patarimai būsto apšvietimui
Būsto apšvietimo projektavimas turėtų prasidėti kartu su pirmaisiais interjero kūrimo žingsniais. Būtų labai klaidinga manyti, kad šviestuvai yra tik „papildomi“ interjero akcentai, kurie neturi didelės įtakos namuose vyraujančiai atmosferai. Tiesą sakant, tai yra ne tik didžiulę reikšmę interjerui turinčios detalės, tačiau taip pat ir nepamainomi elementai, mūsų namams suteikiantys daugiau patogumo ir funkcionalumo. Todėl šioms praktiškoms ir svarbioms interjero detalėms privalu skirti deramą dėmesį. Laimei, yra ne vienas būdas, kaip galėtumėte nesunkiai suformuoti tinkamą būsto vidaus apšvietimą.
- Kiekvienoje būsto erdvėje turėtumėte pasirinkti po vieną šviestuvą, kuris taptų pagrindiniu, o tuomet tokią erdvę papildyti įvairiais mažesniais šviestuvais, išdėstant juos skirtingose kambario vietose. Galite rinktis iš labai plataus skirtingų šviestuvų asortimento – pradedant įleidžiamais šviestuvais ir baigiant pastatomais ar staliniais šviestuvais. Apšvietimo sluoksniavimas gali būti labai veiksminga priemonė.
- Formuodami būsto vidaus apšvietimą, pirmiausia pradėkite nuo plano sudarymo. Apeikite savo namus ir sudarykite jau esamų šviestuvų sąrašą. Tuomet pasižymėkite, kurie šviestuvai yra atgyvenę ir turėtų būti pakeisti. Taip pat atsižvelkite į tai, kuriose būsto vietose trūksta šviesos ir atitinkamai pasižymėkite, jog turėtumėte sumontuoti papildomus šviestuvus.
- Rinkdamiesi naujus šviestuvus kiekvienai savo būsto erdvei didelį dėmesį skirkite plotui, kurį konkretus šviestuvas pajėgs apšviesti. Be to, svarbu pasirinkti optimalų variantą, neapšviečiant nei per daug, nei per mažai. Jei pasirinksite pagrindinį šviestuvą, kuris apšvies labai nedidelę erdvę, jums gali prireikti daug papildomų šviestuvų, kurie galėtų padėti tai kompensuoti, tačiau nei vienas iš jų netaptų pagrindiniu apšvietimo akcentu. Tuo tarpu, jei pagrindinis šviestuvas apšvies per daug, papildomi pagalbiniai šviestuvai tarytum bus nepastebi, nes jų skleidžiama šviesa nebeturės reikšmės kambario apšvietimui. Todėl ieškokite optimalaus varianto, užtikrindami, kad lieka vietos ir tiksliniams bei akcentiniams šviestuvams.
- Pakeiskite senas lemputes naujomis, kurios yra kur kas veiksmingesnės ir taupančios elektros energiją. Šiuo atveju jums puikiai tiktų LED lemputės, pasižyminčios gerokai ilgesniu tarnavimo laiku. Taip pat apsvarstykite šviesos reguliatorių (dimerių) pasitelkimą, tokiu būdu prireikus bet kurioje būsto erdvėje pakoreguojant šviestuvų skleidžiamos šviesos intensyvumą.
- Jei apšvietimo atnaujinimui skirtas biudžetas yra pakankamai ribotas, pakeiskite seniausią ar mažiausiai patrauklų šviestuvą, o tuomet laikui bėgant palaipsniui atnaujinkite ir kitus jūsų namuose esančius šviestuvus. Be to, kai kuriais atvejais tereikia pakeisti šviestuvo gaubtą, kad jis imtų atrodyti lyg visiškai naujas.
- Pasirūpinkite, kad į kambarius dienos metu patektų pakankamai natūralios šviesos. Jei jūsų dieninės užuolaidos yra storesnės ir tamsesnės, pakeiskite jas šviesiomis ir plonomis. Taip pat reguliariai valykite langus. Visa tai užtikrins, kad namuose netrūktų natūralios šviesos, kuri turi reikšmingą įtaką bendrai būste vyraujančiai atmosferai ir jūsų nuotaikai.
- Nepamirškite įleidžiamų šviestuvų, tačiau pastaruosius taip pat galite naudoti ir grindyse bei laiptuose, tokiu būdu paverčiant juos ne tik labai praktiškais sprendimais, tačiau suteikiant interjerui ir gerokai daugiau žavesio.
Domina vidaus ar lauko šviestuvai? Apsilankykite E-Sviestuvai.lt!
Parašykite komentarą