Žyma: slankiojančios sistemos

Kaip sieninės spintos saugo mūsų privatumą?

sieninės spintos

sieninės spintosMūsų namai – mūsų tvirtovė. Lyg ir teisingas teiginys. Tačiau negalime atsiskirti nuo viso pasaulio. Turbūt to nė nenorime. Visgi kartais būna situacijų, kai praverstų slėptuvė. Net ne mums patiems, o mūsų daiktams. Ir štai taip mąstant atsiskleidžia, jog privatumą saugo sieninės spintos.

Priklausomai nuo turimų patalpų dydžio, sieninę spintą galima įsirengti nedidelę, vidutinę ar net milžinišką. Sprendimui įtakos turės ir norimų sutalpinti daiktų kiekis. Svarbos įgaus ir paskirtis. Pavyzdžiui, tokioje spintoje galite laikyti tik drabužius, tačiau kitiems daiktams vietos irgi atsirastų. Tačiau, kaip užsiminta, pakalbėsime apie privatumą.

Paprastai į svetimas spintas nelandžiojama. Jei nupirkote draugui ar draugei dovaną ir nenorite, kad ją pamatytų prieš laiką, sieninė spinta gali tapti puikia slėptuve. Jei minėtas asmuo užsuks į svečius, vargu ar jis (ji) brausis už durų, kurios turėtų saugoti jūsų rūbus. Visgi mes nežinome, kokie būna ryšiai tarp draugų. Galbūt kai kas ir nesutriktų eiti svetimon spinton, ypač pasigėrėti vienu kitu drabužiu ar ką nors pasimatuoti. Tačiau, logiškai mąstant, progos laukiančiai dovanai tai puiki vieta.

Sieninės spintos saugo ne tik daiktus nuo pašalinių akių, bet ir mus pačius. Jei užuolaidos išskalbtos ir reikia persirengti, o už lango yra smalsuolių, sieninė spinta tampa puikia persirengimo kabina ir prieglobsčiu nuo svetimų žvilgsnių. Nereikia galvoti, į kurį kambario kampą bėgti, kad kam nors nesuteiktumėte erotinio filmo ištraukos.

Sprendimas persirengti sieninėje spintoje praverčia ir tuomet, kai namuose yra svečių. Jei spinta miniatiūrinė, nebus patogu, tačiau daug tokių baldų yra kaip atskiros patalpos, kur galima nevaržomai judėti.

Turėti didelę sieninę spintą itin pravartu būsimai nuotakai. Kaip žinome, gyvuoja prietaras, neva negalima iki vestuvių pamatyti jaunosios su šventės suknele. Jei puošnaus rūbo nesinori grūsti į tradicinę spintą, o jaunikis namuose dažnai apsilanko, ką gi daryti? Viskas išsisprendžia, kai už durų – kone atskiras kambarys. Suknelei atrandama daug laisvos erdvės ir nereikia baimintis prietaro išbandymo savo kailiu.

Sieninė spinta gali būti skirta ne tik rūbams ar dovanoms. Joje taip pat patogu laikyti daiktus, kurie būdami kambaryje jį apkrautų. Omenyje turime tokius reikalingus prietaisus kaip dulkių siurblys bei palyginti nedidelius, bet vietą lentynoje ar kitur visgi užimančius kompaktinius diskus. Kokio gėrio prikaupta kiekvienuose namuose, nesiimsime aiškintis. Tačiau sieninės spintos reikšmė atsiskleidžia ir šiuo požiūriu.

Panašu, kad visai neprastas sumanymas ta sieninė spinta. Tai tikras mūsų privatumo sargybinis, leidžiantis pajusti, ką reiškia būti savų namų valdovais. Dydis ir visa kita priklauso nuo konkrečių poreikių bei kambario dydžio, tačiau įrengus tokią spintą džiaugiamasi jos teikiamais privalumais.

Kodėl spintos stumdomomis durimis – geresnis pasirinkimas?

spintos stumdomomis durimis

spintos stumdomomis durimisĮsirengti namus pagal savo poreikius ir pomėgius norime kiekvienas. Deja, ne visada kvadratūra leidžia įgyvendinti šį norą. Tokiu atveju reikėtų sumažinti baldų skaičių, tačiau juk lova, spinta ir stalas minimaliai reikalingi daiktai, be kurių neįmanoma įsivaizduoti savo kasdienybės. Spintos stumdomomis durimis – alternatyva, kuria pasinaudoja vis daugiau tautiečių, kurie kuriasi gana mažos kvadratūros butuose. Tiesa, verta akcentuoti, kad yra ir daugiau pliusų, kurie lemia, kad vos atsiradusios šio pobūdžio spintos taip greitai išpopuliarėjo.

Vietos ekonomiškumas. Kaip paminėjome – pagrindinis pliusas, kurį dažniausiai pastebime tokio tipo balde yra tai, kad jis užima tikrai labai vietos. Spintos stumdomomis durimis dažniausiai nuo sienos atitraukiamos per 70 cm. Daugiau nei pusę metro erdvės paliekama kabinti drabužiams ir dėti daiktams. Taigi, jei patalpa, kurioje spinta yra reikalinga gana nedidelė – šis variantas labai geras pasirinkimas.

Estetika. Daugelis tvirtina, kad spintos stumdomomis durimis – akiai labai patrauklus variantas, kuriuo verta pasinaudoti. Dažniausiai galima rinktis iš labai daug įvairiausių dizainų pasirinkimų, tad kiekvienas asmuo ras tokį stilistinį sprendimą, kuris labiausiai patenkintų jo poreikius. Juolab, dažnai šio tipo spintos gaminamos pagal individualius užsakymus.

Funkcionalumas. Darinėti jas labai patogu. Tuo pačiu, jei norite, kad maži vaikai nekaišiotų savo nosytės kur nereikia – labai patogu uždėti spynelę iš krašto. Kita vertus – durys atsidaro taip nesunkiai, kad net ir vaikai arba labai seni žmonės lengvai pasinaudos baldu. Svarbiausia, negirdimas joks nemalonus garsas, darinėti nėra sunku.

Papildomos funkcijos. Spintos stumdomomis durimis labai dažnai yra puoštos veidrodžiu. Pastarasis dažniausiai būna per visą spintos dydį, taigi – labai ilgas, tad lengvai telpate visu ūgiu. Tai papildoma funkcija, kuri daugeliui prideda didelių pliusų.

Palyginus su paprastomis spintomis matyti, kad spintos stumdomomis durimis labai geras pasirinkimas. Susidėliojus pliusus ir minusus bus kur kas paprasčiau nuspręsti, ar tokio tipo baldas jums yra reikalingas. Svarbiausia, kad kainos aspektu tai kiek pigesnis variantas. Taigi, gauname pigumą, funkcionalumą ir estetiką viename. Rodos – variantas, kuriuo pasinaudoti tiesiog būtina.

Iš kur kilo stumdomos durys ir kuo jos ypatingos?

stumdomos durysNuo seno žmonės, norėdami atriboti vietą, kurioje gyvena, nuo nepageidaujamų asmenų, montuodavo duris. Iš pradžių tai buvo medžio plokštės, vėliau – akmens. Paskui vėl grįžta prie medžio, nes juk akivaizdu – akmens ilgai nestumdysi. Įprasta tapo dengti ne tik įėjimą į būstą, bet ir jame esančius kambarius. Tam buvo sugalvotos vidinės durys, iš kurių populiariausiomis tapo varstomos durys, nes jas itin paprasta atidaryti. Tačiau vienas naujesnių durų tipų yra stumdomos durys. Kas tai?

Pirmosios stumdomosios durys atrastos istoriniame Italijos mieste Pompėjoje. Manoma, jog čia jos pirmą kartą panaudotos pirmame amžiuje, kai romėnai suprato, jog verta duris naudoti ne tik įėjimui į namą, bet ir į kiekvieną patalpą. Teigiama, kad stumdomas durų variantas pasirinktas dėl patogumo: durys užima mažiau vietos (nors romėnai patalpų dydžiu skųstis negalėjo), jas lengva atidaryti, o ir patalpos forma išlieka vientisa.

Nors dar romėnai išbandė stumdomų durų  privalumus ir trūkumus, šios durys vėliau prarado savo populiarumą  ir jų naudojimas buvo labai banguotas. Tačiau šiandien tokias duris galima išvysti daugelio lietuvių namuose. Stumdomų durų principu veikia ir daugelio šiuolaikiškesnių spintų durys.

Stumdomos durys veikia pagal slankiojančio ratuko mechanizmą, kuris yra dviejų tipų: viršutinis ir apatinis. Populiaresnis yra viršutinis. Jo veikimo principas paprastas: keli ratukai laiko duris ir rieda takeliu, kai durys yra stumiamos. Toks metodas leidžia duris atidaryti labai lengvai. Antrasis tipas naudojamas, kai stumdomų durų svoris yra per didelis, kad jas išlaikytų ratukai viršuje, todėl jie talpiname apačioje, o viršuje durys prilaikomos, kad nevirstų ir būtų vertikalioje padėtyje.

Stumdomų durų pranašumas prieš  varstomas duris yra durų korpuso lengvumas. Be to, jos užima mažiau vietos, yra kokybiškesnės (juk geriau rinktis iš juodalksnio, uosio ar ąžuolo medienos pagamintas duris nei iš baldinės plokštės). Stumdomos durys kainuoja ne ką daugiau už įprastas varstomas duris, jas dažnai galima užsisakyti net ir internetu ar telefonu, o gamintojai duris pagamina pagal norimus išmatavimus. Todėl belieka tik sumontuoti jas namuose ir džiaugtis sutaupyta vieta.