Žyma: sportas

Kaip į savo kasdienybę įtraukti daugiau fizinės veiklos

No Comments

Atėjo metas pradėti aktyviau gyventi? Iki šiol jūsų kasdieniame gyvenime stigo fizinio aktyvumo, todėl jau kurį laiką jums stinga energijos ir jūs prastai jaučiatės? Kaip bebūtų, nemenka dalis žmonių tokiais atvejais mano, jog sportas anaiptol nėra tokių problemų sprendimo būdas. Tačiau tikrai nereikėtų manyti, kad jei jūs neturite energijos, jėgų ir nuotaikos, neturėtumėte keisti savo gyvenimo būdo ir į jį įtraukti daugiau fizinės veiklos. Jei pradėsite daugiau laiko skirti sportui, tuomet neilgai trukus pastebėsite, kad jaučiatės daug tvirčiau, esate energingesni ir jūsų nuotaika yra puiki. Todėl dabar būtų pats metas pagalvoti, kaip galėtumėte pakoreguoti savo kasdienybę!

Be abejo, pirmiausia vertėtų pagalvoti apie savo dabartinį gyvenimo ritmą ir iki šiol kasdienybėje taikytus sprendimus. Galbūt jūs labai daug laiko praleidžiate darbe ir galiausiai vakare jaučiatės išsekę? O gal jūsų miego ritmas yra išsibalansavęs ir jūs kasnakt labai vėlai einate miegoti? Jūsų kasdienybėje vyrauja labai daug streso ir įtampos? Nepaisant to, kokia bebūtų situacija, jūs turėtumėte gerai pagalvoti, kaip galėtumėte tokius neigiamus veiksnius eliminuoti. Jei tai padarytumėte, galėtumėte lengviau pajudėti iš pirminio taško.

Kitas svarbus veiksnys yra susijęs su jūsų tikslų nustatymu. Turėtumėte gerai pagalvoti, ką jūs norite pasiekti sportuodami. Tačiau tokie jūsų tikslai neturėtų būti pernelyg sudėtingi, kadangi jei ilgai nematytumėte rezultato, galite prarasti motyvaciją judėti pirmyn. Todėl vertėtų apgalvoti ne tik galutinius, tačiau ir tarpinius tikslus, kuriuos pasiekę suteiktumėte sau daugiau motyvacijos.

Žinoma, turite pagalvoti ir apie sporto šakas, kurias norėtumėte propaguoti. Vertėtų pasirinkti tai, kas jums iš tikrųjų būtų prie širdies ir ką jūs propaguotumėte su dideliu malonumu. Tuomet jaustumėte daug didesnę motyvaciją ir norą sportuoti. Laimei, yra daugybė sporto šakų, iš kurių jūs galėtumėte pasirinkti jums tinkamiausią, o sporto įrangą kiekvienai sporto šakai šiomis dienomis galite labai lengvai įsigyti ir internetu, pvz., specializuotose e. parduotuvėse, tokiose kaip EasySport.

Categories: Sveikata

Tags:

Kaip į savo kasdienybę įtraukti daugiau sveikų sprendimų

No Comments

Norėtumėte pakeisti savo gyvenimo būdą ir į savo kasdienybę įtraukti daugiau fizinio aktyvumo? Galvojate apie skirtingas sporto šakas ir fizines veiklas, kuriomis galėtumėte užsiimti? Laimei, šiandieninis pasirinkimas yra labai didelis ir platus, todėl nepaisant to, kokie išskirtiniai bebūtų jūsų lūkesčiai, jūs galite nesunkiai išsirinkti tai, kas jums geriausiai tiktų.

Žinoma, jei jūs iki šiol labai nedaug dėmesio skyrėte sveikai gyvensenai ir buvote visiškai pamiršę apie sportą ir sveiką mitybą, turbūt šią akimirką taip pat manote, jog jums bus labai sudėtinga pradėti sveikiau gyventi. Tačiau iš tikrųjų sveika gyvensena nereikalauja didžiulių pastangų ir daugybės laiko. Visų svarbiausia yra teisinga nusiteikti ir suprasti, kodėl jūs stengiatės sveikiau gyventi. Trumpiau tariant, jums reikėtų pagalvoti apie savo pagrindinius tikslus, kuriuos norėsite pasiekti.

Taigi, kai jau žinosite, kodėl turėtumėte pakeisti savo gyvenimo būdą, pasistenkite atsisakyti žalingų įpročių ir viso to, kas iki šiol neigiamai veikė jūsų sveikatą bei savijautą. Tai jums akimirksniu padės atsigauti ir į daugelį dalykų pažvelgti visiškai kitomis akimis. Taip pat svarbu, kad jūs pasirinktumėte ir jūsų lūkesčius atitinkančią sporto šaką.

Nemaža dalis nesportuojančių žmonių mano, kad pradėjus sportuoti jiems teks reguliariai lankytis sporto klube arba bėgioti lauke, tačiau iš tikrųjų, tai yra tik vos keli pasirinkimai iš daugelio galimų. Tai reiškia, kad jūs galite lengvai išsirinkti iš šimtų skirtingų fizinių veiklų, kurios atitiktų jūsų gyvenimo būdą ir konkrečius užsibrėžtus tikslus. Jums tikrai nebūtina keliauti į sporto klubą, jei nemėgstate sportuoti daugybės nepažįstamų žmonių apsuptyje. Vietoje to jūs galite pradėti sportuoti ir savo namuose.

Viskas, ką jums reikėtų padaryti, tai įsigyti sportinę įrangą, kuri padėtų užtikrinti veiksmingą sportą ir pakankamą fizinio aktyvumo lygį. Kadangi galima pasinaudoti įvairiomis specializuotomis e. parduotuvėmis, pvz., EasySport, išsirinkti ir įsigyti sporto prekes bus labai nesudėtinga. Be to, tokiu būdu jūs galėsite išvengti ir didesnių išlaidų, nes paprastai specializuotose e. parduotuvėse sporto prekės yra siūlomos palankesnėmis kainomis.

Ką žinome apie tikrąjį sporto pasaulį

No Comments

Nepaisant to, ar jūs turite savo mėgstamiausią sporto šaką, mėgstate sportuoti, ar tiesiog kartas nuo karto pažiūrite patinkančių sporto komandų varžybas – visuomet yra įdomu ir naudinga sužinoti ne vieną smagų faktų apie sporto pasaulį.

  • Sporto šakų skaičius. Ar kada nors buvote pagalvoję, kiek visame pasaulyje yra skirtingų sporto šakų? Pasirodo, kad pastarųjų yra daugiau nei 8000! Tai yra neįtikėtinai didelis skaičius, todėl visiškai suprantama, kad dauguma žmonių apie didžiąją daugumą sporto šakų niekuomet nebuvo girdėję.
  • Pirmoji sporto šaka. Manoma, kad pirmoji sporto šaka buvo imtynės. Istoriniai šaltiniai rodo, kad imtynės atsirado Graikijoje dar 776 m. pr. Kr.
  • Krepšinio kamuolio skersmuo. Krepšinio kamuolio skersmuo yra lygus pusei krepšio, o tai reiškia, kad jei du krepšinio kamuoliai būtų sudėti vienas šalia kito, jie tilptų į krepšį.
  • Šiuolaikiniai plaukimo kostiumai. Šiomis dienomis gaminami plaukimo kostiumai tapo tokie pažangūs, kad kai kurie iš jų gali plaukikui padėti plaukti netgi greičiau.
  • Seniausias futbolo klubas. „Sheffield FC“ yra pats seniausias pasaulyje futbolo klubas, kuris buvo įkurtas dar 1857 m.
  • Badmintono muselė. Ar žinote, kiek sveria viena badmintono muselė? Jos svoris yra tarp 480 ir 540 g.
  • Olimpiniai aukso medaliai. Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad visuotinai priimta manyti, jog Olimpiniai aukso medaliai turi būti pagaminti iš aukso. Tačiau iš tikrųjų auksinius medalius sportininkai laimėdavo tik iki 1912 m. Tuo tarpu nuo 1912 m. Olimpiniai aukso medaliai pradėti gaminti iš sidabro. Aukso juose yra tik kiek daugiau nei vienas gramas.
  • Golfo kamuoliukas. Viename golfo kamuoliuke yra apytiksliai 336 duobutės. Šis skaičius atspindi vidutinišką duobučių skaičių, tačiau iš tikrųjų nėra jokių apribojimų duobučių skaičiui. Golfo kamuoliuke gali būti tarp 300 ir 500 duobučių. Jų pagrindinis tikslas yra padėti kamuoliukui toliau nuskrieti oru.
  • Slidžių baletas. Ar kada nors buvote girdėję apie tokią sporto šaką? Ne? Tačiau iš tikrųjų slidžių baletas 1988 m. ir 1922 m. žiemos Olimpinėse žaidynėse buvo demonstracine sporto šaka.
  • Neįprastas reikalavimas. Pagrindinės Šiaurės Amerikos beisbolo lygos (angl. „Major League Baseball“) teisėjai varžybų metu privalo dėvėti juodus apatinius – dėl viso pikto, jei jų kelnės suplyštų.
  • Virvės traukimas. Jei stebite Olimpines žaidynes turbūt niekuomet nematėte virvės traukimo varžybų? Tačiau iš tikrųjų virvės traukimas 1900 – 1920 m. buvo Olimpinių žaidynių sporto šaka.

Daugiau apie sportą: Topsport.lt

Categories: Verslas

Tags: