2020 m. bendras mobiliųjų ir išmaniųjų telefonų skaičius siekia beveik 5 milijardus, iš kurių 3,5 milijardus sudaro būtent išmanieji telefonai. Tai reiškia, kad bene pusė pasaulio gyventojų savo rankose kasdien laiko išmanųjį telefoną – skambindami, rašydami trumpąsias SMS žinutes, bendraudami vaizdo pokalbiais, naudodamiesi socialiniais tinklais ar pramogaudami internete.
Ir nepaisant to, koks bebūtų jūsų požiūris į šiuolaikinius išmaniuosius telefonus, negalite paneigti fakto, jog išmanusis telefonas ir jūsų gyvenime užima labai svarbią vietą. Todėl tampa labai svarbu žinoti, kaip galima apsaugoti savo išmanųjį telefoną ir jame saugomus asmeninius duomenis. Šiandien su naudingais saugaus naudojimosi išmaniaisiais telefonais patarimais mus supažindina PriedaiMobiliems.lt.
Užrakinkite savo išmanųjį telefoną su slaptažodžiu
Pirmasis patarimas, kurio neturėtų pamiršti nei vienas išmaniojo telefono vartotojas, yra telefono užsakinimas naudojant slaptažodį. Priešingu atveju bet kuris pašalinis žmogus galės lengvai prieiti prie bet kurios jūsų išmaniajame telefone esančios informacijos – jei savo telefoną paliktumėte be priežiūros. Kai kuriuose šiuolaikiniuose išmaniuosiuose telefonuose taip pat veikia ir „Touch ID“ funkcija, padedanti telefoną atrakinti su savo piršto antspaudu, arba „Face ID“, išmanųjį telefoną atrakinanti, kai priekinė telefono kamera atpažįsta telefono savininką.
Naudokite telefono dėklą ir apsauginį stiklą arba plėvelę
Labai dažnai išmaniojo telefono įsigijimo pradžioje vartotojai yra linkę atidžiai ir kruopščiai saugoti savo išmanųjį telefoną. Tačiau laikui bėgant jie praranda budrumą ir nelauktai susiduria su savo išmaniojo telefono pažeidimais. Siekiant to išvengti visuomet turėtų būti naudojami telefonų dėklai, apsauginiai stiklai arba apsauginės ekrano plėvelės. Be to, šiandien rinkoje yra didžiulis telefonų dėklų asortimentas, todėl jų pagalba galima lengvai pakeisti savo išmaniojo telefono išorę – tam puikiai gelbsti ir Guess telefonų dėklai, kurie yra labai populiarus vartotojų pasirinkimas.
Reguliariai atnaujinkite programinę įrangą
Kai tik jūsų išmanusis telefonas informuoja jus apie atsiradusią naują telefone veikiančios programinės įrangos versiją, jūs turėtumėte nedelsdami ją atnaujinti. Tokiuose atnaujinimuose taip pat dažnai būna ištaisytos įvairios saugumo spragos, pažeidžiamumai ir atlikti kiti būtini patobulinimai, kurie išmaniajam telefonui suteikia didesnę apsaugą.
Mobiliąsias programėles atsisiųskite tik iš patikimų parduotuvių
Didelė dalis išmaniųjų telefonų vartotojų savo telefone turi bent kelias mobiliąsias programėles, kurios padeda jiems lengviau atlikti įvairias kasdienes užduotis ar tiesiog smagiai praleisti savo laisvalaikį. Tačiau tokios mobiliosios programėlės privalo būti atsisiunčiamos tik iš patikimų ir oficialių parduotuvių. Pavyzdžiui, „iPhone“ arba „iPad“ vartotojai turėtų naudotis oficialia „Apple App Store“ parduotuve. Tuo tarpu su „Android“ operacine sistema veikiančių išmaniųjų telefonų savininkai turėtų naudotis oficialia „Google Play“ parduotuve. Tik tokiu būdu galima apsisaugoti nuo kenkėjiškų mobiliųjų programėlių patekimo į jūsų išmanųjį telefoną.
Naudokite išmaniesiems telefonams skirtas antivirusines programėles
Šiuolaikiniams kompiuterių vartotojams yra visiškai suprantama ir natūralu savo kompiuteryje naudoti antivirusinę programinę įrangą, kuri apsaugotų nuo įvairių kenkėjiškų programų. Tačiau iki šiol vis dar didžioji dalis išmaniųjų telefonų vartotojų nesiima jokių papildomų priemonių, kurios padėtų apsaugoti jūsų išmaniuosiuose telefonuose esančius asmeninius duomenis. Todėl jei norima apsaugoti savo asmeninius duomenis, išmaniajame telefone reikėtų naudoti ir patikimas antivirusines programėles, kurias galima atsisiųsti iš oficialių šaltinių.
Nepaisant to, kad pavojų aplink mus yra labai daug, nėra jokios priežasties nesinaudoti išmaniaisiais telefonais ir jų pagalba palengvinti savo kasdienybę. Kiekviena technologija reikalauja ir atitinkamo vartotojų budrumo bei atsakingo požiūrio, todėl turėtume būti sąmoningi ir imtis visų būtinų priemonių, kurios padėtų mums išlikti saugiems.
Parašykite komentarą